konya toki
Haberler / TOKİ - Emlak Konut GYO / TOKİ'den Konya'nın 2 ilçesine yeni proje geliyor!

TOKİ'den Konya'nın 2 ilçesine yeni proje geliyor!

TOKİ - Emlak Konut GYO 16.10.2017 10:45

TOKİ tarafından Konya’nın Ahırlı İlçesi’nde 121, Yalıhüyük İlçesi’nde 59 olmak üzere inşa edilecek toplam 180 konutun ihalesi yapıldı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Konya'nın Ahırlı İlçesi'nde 121, Yalıhüyük İlçesi'nde 59 olmak üzere inşa edilecek toplam 180 konutun ihalesi yapıldı. 12 Ekim, Perşembe günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca Ahırlı'da ticaret merkezi, büfe, Yalıhüyük'te ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenlemeleri işi yer alıyor.

Yöresel mimari konseptli projede yükseklikleri zemin+2, 3 olan konutların 105'i 2+1 ve 75'i ise 3+1 planında tasarlandı.

TOKİ, her şehrin kendi mimarisine, kendi kültürüne, kendi değerlerine, coğrafi özelliklerine uygun yaşam alanları oluşturulmasına öncelik veriyor.

Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerinde inşa edilecek projelerde geleneksel mimarinin modernize edildiği bir anlayış hakim kılındı. Bina cephelerinde duvar süsleri, zemin kat seviyesinde yöresel doğal taş kaplamalar, dekoratif pencereler ve söveler kullanılacak.