TOKİ Yozgat Sorgun
Haberler / TOKİ - Emlak Konut GYO / TOKİ Yozgat Sorgun'da 2. etabın yapımına başlandı

TOKİ Yozgat Sorgun'da 2. etabın yapımına başlandı

TOKİ - Emlak Konut GYO 29.09.2015 11:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ, Yozgat'ta Sorgun ilçesinin Karşıyaka Mahallesi'nde yapımı planlanan 2. Etap TOKİ konutlarının temelini attı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Hükümetlerimiz döneminde bir çok engelli kardeşimiz işe başladı. Her yıl engelli kadrolarını doldurmak için adımlarımızı atıyoruz" dedi.

Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının desteğiyle Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Sorgun ilçesinin Karşıyaka Mahallesi'nde yapımı planlanan 2. Etap TOKİ konutları inşaatı temel atma töreninde yaptığı konuşmada, konutların 130 lira taksitle 270 ay vadeyle satışa sunulmasının konutların vatandaşlara adeta bedava verilmesi anlamına geldiğini söyledi.

Türkiye'nin çok güçlü bir noktada olduğunu belirten Bozdağ, vatandaşlarına bedava denecek bir rakamla konut üretebilen güce, kuvvete sahip bir durumda bulunduğunu vurguladı.

AK Parti hükümetleri döneminde engelliler için çok ciddi adımlar atıldığını dile getiren Bozdağ, şöyle devam etti: 

"Daha önceki engelli aylıklarımızı vatandaşlarımız bilirdi, onu katladık. Aile yanında bakım ücreti diye yeni bir uygulamayı başlattık. Şimdi pek çok vatandaşımız bundan istifade ediyor. Engelli kardeşlerimizin kaldığı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerini çoğalttık, imkanlarını artırdık ki, kendi kendine bakamayan, yetemeyen ailelerimiz orada çocukları yakınlarını barındırabilsinler, devletin şefkati ve merhameti ile orada bir kucaklaşma olsun diye."

Bozdağ, engellilerle ilgili anayasada önemli değişiklikler yapıldığını vurgulayarak, pozitif ayrımcılığı onlar için anayasanın ilk 10 maddesi arasına koyduklarına dikkati çekti.

Konuşmanın ardından, Sorgun'da 158 daire, 60 metrekare ve 2+1 şeklinde planlanan TOKİ konutlarının temeli atıldı.

İlk ve ortaokulun temeli de atıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, daha sonra Yeni Çeltek Kömür ve Maden İşletmesi tarafından Sorgun'a yapılacak olan ilk ve ortaokulun temel atma törenine katıldı.

Törende konuşan Bozdağ, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başladığı bugün Sorgun'a önemli bir yatırımın temelinin atılacağını bildirdi.

Karşıyaka Mahallesi'nde eski Oral Bektaş İlköğretim Okulu bahçesine yapılacak olan 20 derslikli Yeni Çeltek İlk ve Ortaokulu temel atma törenine, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve vatandaşlar katıldı.