TOKİ Osmaniye'de 320 konut satacak! Başvurular 29 Mayıs'ta başlıyor!
Haberler / TOKİ - Emlak Konut GYO / TOKİ Osmaniye'de 320 konut satacak! Başvurular 29 Mayıs'ta başlıyor!

TOKİ Osmaniye'de 320 konut satacak! Başvurular 29 Mayıs'ta başlıyor!

TOKİ - Emlak Konut GYO 20.05.2013 16:04

TOKİ, Osmaniye'de kentsel dönüşüm projesi kapsamında Yeşilyurt Mahallesi'nde yaptırılan konutları satışa çıkarıyor. Başvurular 29 Mayıs’ta başlıyor

Osmaniye'de "Kentsel Dönüşüm Projesi" kapsamında TOKİ tarafından yaptırılan konutlar satışa çıkıyor, Ziraat Bankasına yapılacak başvurular 29 Mayıs'ta başlayacak ve 21 Haziran'da sona erecek.

Yeşilyurt Mahallesi'nde TOKİ tarafından yapılan toplu konutların önünde basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Kadir Kara, "Arsası belediyemiz tarafından kazandırılan Toplu Konut Projesi'nde, 25 dönümlük arazi üzerinde bölgeye FG tipi 320 adet konut inşa edildi. Konutlardaki daireler 83 metrekare alana sahip, her kat 4 daireden oluşmaktadır. Daireler kalorifer ve doğal gaz altyapısına uyumludur. Proje çerçevesinde A ve B bölümlerinden oluşan 10 blok yapılmıştır. Her blok 7 kat yükseklikte, A ve B bölümleri ayrı asansörlere sahiptir. Binaların sağlam zemine oturabilmesi için 80 cm çapında 15 metre derinlikte ve her temelde 90 adet jet grout uygulaması yapılarak zemine beton basılmıştır. 

Kadir Kara, "Bölgenin neredeyse tamamını içine alacak şekilde Kentsel Dönüşüm Projesi geliştirilerek, TOKİ'ye sunulmuş ve bugün geldiğimiz noktada kentimiz için öncelik taşıyan bir proje hayata geçirilmiştir. Proje kapsamında verdiğimiz arsaya karşılık TOKİ buradaki 320 konutun 32 adedini belediyemize vermiştir. Biz de bu 32 konutu satarak Yeşilyurt Mahallesi'nin devamındaki alanı kamulaştırarak, kentsel dönüşümü mahallenin tamamında uygulamış olacağız" diye konuştu. 

Yeşilyurt mahallesi'nde "Kentsel Dönüşüm Projesi" kapsamında TOKİ tarafından yapılan konutlar satışa çıkıyor 

Ali Celal Kaymak/Türkiye Gazetesi