toki
Haberler / TOKİ - Emlak Konut GYO / TOKİ Hangi İllerde Konut Yapacak? 2021 TOKİ Konut Projeleri

TOKİ Hangi İllerde Konut Yapacak? 2021 TOKİ Konut Projeleri

TOKİ - Emlak Konut GYO 20.01.2021 08:36

TOKİ'nin hangi illerde konut yapacağı 2021'in de en merak edilen konularından biri. Peki TOKİ projeleri bu yıl nerede, hangi illerde başlayacak

TOKİ Hangi İllere Konut Yapacak 2021 sorusu aslında Türkiye'nin genelini kapsıyor. TOKİ, her yıl belirlediği plan çerçevesinde Türkiye'de tüm şehirlere projeler üretmeyi hedefliyor. Son dönemde deprem riskinin yüksek olduğu şehirlerde kentsel dönüşüm projelerini de hayata geçiren TOKİ, 2021 yılında da yeni projeler üretecek.

TOKİ Konut Projeleri 2021 Ne Zaman

TOKİ Konut Projeleri 2021 Ne Zaman satışa çıkacak, başvuru şartları ne olacak? TOKİ, planlamaları kapsamında düzenli olarak yeni inşa edeceği projelerin ihalesini gerçekleştiriyor. TOKİ 2021 yılının ocak ayında İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde inşa edeceği projenin ihalesini gerçekleştirmiş ya da tarihlerini açıklamış durumda. Bu da ihale gerçekleştirildikten sonra kısa süre içerisinde TOKİ Evleri'nin satışa çıkacağı anlamına geliyor.

TOKİ İstanbul 2021 Projeleri Nerede

TOKİ İstanbul 2021 Projeleri Nerede sorusu sıkça soruluyor. TOKİ, Ocak ayı itibariyle Başakşehir Kayabaşı-Kayaşehir bölgesinde hayata geçireceği projelerin ihale tarihlerini yayınlamış durumda. İstanbul Başakşehir Kayabaşı 3. Etap kapsamında 521 yeni konut, Başakşehir Kayabaşı 4. Etap kapsamında 483 yeni konut ve 12 dükkan, Başakşehir Kayabaşı Mahallesi'nde ise 496 yeni konut için düğmeye bastı. Bu projelerin ihaleleri gerçekleştirildikten sonra TOKİ, değerlendirme aşamasındaki ihaleler kapsamında bu başvuruları değerlendirecek. Sonrasında bu projeler sırasıyla satışa sunulacak. Bunlarla birlikte İstanbul'da kentsel dönüşüm kapsamında Tozkoparan, Bağcılar, Üsküdar, Gaziosmanpaşa, Esenler, Beyoğlu gibi ilçelerde kentsel dönüşüm projeleri devam ediyor. Elazığ ve İzmir şehirlerinde de deprem konutlarının üretimi hızla tamamlanıyor.

TOKİ Millet Bahçesi İhaleleri ve Projeleri

TOKİ Millet Bahçesi İhaleleri ve Projeleri kapsamında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Toplamda 182 Millet Bahçesi projesi planlayan TOKİ, bu kapsamda ihalesini gerçekleştirdiği projelerden 55 millet bahçesinin yapımına devam ediyor. Bununla birlikte 2021'in ilk yarısında 82 millet bahçesi projesinin daha devreye alınması planlanıyor.