TOKİ, Brezilya’da kentsel dönüşüme destek verecek!
Haberler / TOKİ - Emlak Konut GYO / TOKİ, Brezilya’da kentsel dönüşüme destek verecek!

TOKİ, Brezilya’da kentsel dönüşüme destek verecek!

TOKİ - Emlak Konut GYO 23.01.2013 10:26

TOKİ, yurtiçindeki inşaat tecrübesini yurtdışına da taşıyor. Bu kapsamda 6 milyonluk konut ihtiyacı bulunan Brezilya’ya kentsel dönüşümde destek verecek

 

TOKİ, yurtiçindeki inşaat tecrübesini yurtdışına da taşıyor. Bu kapsamda 6 milyonluk konut ihtiyacı bulunan Brezilya'ya kentsel dönüşümde destek verecek.

Brezilya'nın 6 milyonluk konut açığının kapatılmasından TOKİ'nin de katkıda bulunmasının istendiğini belirten TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, "Başbakan'ımızın ve bakanımızın ziyaretinden sonra ekibimle Brezilya'yı ziyaret ettim. Bu protokol yapıldığı takdirde Türkiye'nin Brezilya'dan idare şemsiyesi altında müteahhitlerinin iş yapacağı anlamına geliyor." dedi.

Yurtdışı icraatlarının Türk halkının bağışları doğrultusunda gerçekleştiğini açıklayan Karabel, 2005'te tsunaminin ardından Endonezya'da 1.050 konutluk Türk köyü inşa ettiklerini, 2010'da sel felaketi yaşayan Pakistan'da Türk halkının bağışlarını değerlendirerek 4 bin 800 konutluk proje başlattıklarını söyledi. Karabel, yurtdışından 80 ülkeden talep geldiğini açıkladı.

Arkitera