yüksek bloklar
Haberler / TOKİ - Emlak Konut GYO / Malatya’da emekli ve dar gelirliye 250 TL taksitle konut fırsatı

Malatya’da emekli ve dar gelirliye 250 TL taksitle konut fırsatı

TOKİ - Emlak Konut GYO 16.10.2015 18:42

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), konutları için başvurular 26 Ekim-13 Kasım 2015 tarihleri arasında yapılacak.

TOKİ, Beydağı'nda 305'i alt gelir grubu, 778'i sosyal konut olmak üzere uygun ödeme koşulları sunarak dar gelirliyi ev sahibi yapıyor. Emekliler için alt gelir grubu kapsamındaki konutlardan yüzde 25 oranında kontenjan ayrıldı.

TOKİ'nin kuruluş amacının konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşlarımızın konut sahibi yapılması olduğunu vurgulayan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, “Halkımızın konut ihtiyacına kalıcı çözümler üretmek için yürüttüğümüz çalışmalarda büyük bir hamle ile Anadolu'nun birçok kentinde alt ve orta gelir gruplarına dönük birlerce konutluk yeni yerleşim alanlarını projelendiriyoruz” dedi.

Taksit ödemeleri 250 liradan başlıyor

Alt gelir grubu kapsamında 2+1 olarak tasarlanan 305 konutun taksit ödemeleri 250 liradan başlıyor. Konutlar yüzde 12 - 20 peşinat ve 180 - 240 ay vade seçenekleri ile alıcıya sunuluyor. Taksit ödemeleri, konut teslim tarihinden 1 ay sonra başlayacak.

3+1 daireler 557 lira taksitle

Toplu konut uygulaması çerçevesinde satışa sunulan 3+1 niteliğindeki 778 konutun taksit ödemeleri 557 liradan başlayan başlıyor. Konutlar, yüzde 10 - 15 - 25 peşinat ve 120 - 144 - 180 ay vade seçenekleri ile satılıyor.

Alt gelir grubu için konut almak isteyenlerde aranacak bazı şartlar şöyle:

“TOKİ'den konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması,Malatya ili sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması gerekiyor. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması, hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 lira olması ve hane adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi de aranan şartlar arasında yer alıyor.

Sosyal konutlarda ise;

TOKİ'den konut satın alınmamış ve kredi kullanmamış olmaları, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulünün bulunmaması, hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi ve başvuru sahiplerinin 18 yaşını doldurmuş olması gibi şartlar aranıyor."

Satışa sunulan konutlarla ilgili ayrıntılı bilgiye www.toki.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecek.