emlak_konut_dikilitas_ihalesi_fuzul
Haberler / TOKİ - Emlak Konut GYO / Emlak Konut Dikilitaş arsa ihalesini Fuzul kazandı!

Emlak Konut Dikilitaş arsa ihalesini Fuzul kazandı!

TOKİ - Emlak Konut GYO 25.02.2021 10:04

Emlak Konut GYO'nun Beşiktaş Dikilitaş arsa ihalesini Gökyol kazanmıştı. Firma gerekli imzaları atmayınca arsa Fuzul Yapı'nın oldu.

Emlak Konut GYO'nun 27 Ekim 2020 günü ikinci oturumunu gerçekleştirdiği Beşiktaş Dikilitaş arsa ihalesini Gökyol İnşaat kazanmıştı. Geçen süreç içerisinde firma yükümlülüklerini yerine getirmeyince Emlak Konut GYO, ihalede en iyi ikinci teklifi veren Fuzul Yapı ile sözleşme imzalama kararı aldı. İhaleye konu arsa üzerinde daha önce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü İstanbul binası yer alıyordu. Konuyla ilgili Emlak Konut GYO'nun açıklaması şöyle;

27.10.2020 tarihinde ihalesinin 2. oturumu yapılan İstanbul Beşiktaş Dikilitaş Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nde en uygun teklifi veren istekli edinimlerini yerine getirmediğinden, ihalede Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG) olarak 461.000.000 TL + KDV, Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı (ASKŞPGO) olarak %50,00 ve Asgari Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG) olarak da 230.500.000 TL + KDV ile en uygun ikinci teklifi veren FUZUL Yapı İnş. Paz. A.Ş. ile 23.02.2021 tarihinde sözleşme imzalanmıştır.

Gökyol İnşaat'ın kazandığı Dikilitaş ihale sürecinde neler yaşanmıştı?