toki
Haberler / TOKİ - Emlak Konut GYO / 2021 TOKİ Kuraları Ne Zaman Çekilecek? TOKİ Kura Tarihleri

2021 TOKİ Kuraları Ne Zaman Çekilecek? TOKİ Kura Tarihleri

TOKİ - Emlak Konut GYO 03.02.2021 11:01

TOKİ kura tarihleri yazımızda merakla beklenen 2021 yılı Toki kuralarının ne zaman ve nerede çekileceğiyle ilgili güncel bilgileri sizin için derledik

TOKİ kuraları ne zaman ve nerede çekilecek diye konut alıcıları tarafından sıklıkla aranıyor. TOKİ tarafından ihalesi yapılan konutlar satışa çıktıktan sonra başvurular alınıyor, gelen talep doğrultusunda kura çekimi gerçekleştiriliyor. TOKİ, kurası satış yapabildiği gibi çoğunlukla satışlarını kura modeliyle gerçekleştiriyor. TOKİ'nin kuraları genel itibariyle küre içerisindeki toplarla çekiliyor. Uzun yıllardır kuralı satışlar gerçekleştiren TOKİ'nin, önümüzdeki dönemde de aynı modelde satış yapacağı biliniyor.

TOKİ Başvuru 2021

TOKİ tarafından 2021 yılında da gerçekleştirilecek konutları için kura çekimi gerçekleştirilecek. TOKİ başvuru 2021 detayları tüm hızıyla belli olurken, şehirler özelinde hayata geçirilen projelerde özel ödeme seçenekleri sunuluyor. TOKİ, Türkiye'nin tüm illerinde yeni projeler üretmeyi sürdürüyor. TOKİ, satışa çıkardığı projeler için kura tarihlerini de aynı anda açıklıyor.

TOKİ İstanbul 2021 Projeleri ve Kentsel Dönüşüm

TOKİ yeni projeler İstanbul özelinde de devam ediyor. Başakşehir ilçesinde gerçekleştirilecek projeler için ihale tarihleri belli oldu. Projede satışlar başladıktan sonra kura tarihleri de belli olacak. Kura modeliyle satışı gerçekleştirilecek olan daireler, TOKİ'nin cazip ödeme seçenekleriyle vatandaşa sunulacak. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında da üretim gerçekleştiren TOKİ, İstanbul, İzmir, Elazığ, Van ve tüm riskli bölgelerde dönüşüm projeleri üretmeyi sürdürüyor.

TOKİ Yeni Projeler

Yeni projeler üretimine devam eden TOKİ, portföyünde yer alan gayrimenkullerin satışını da genel itibariyle açık artırma modeliyle gerçekleştiriyor. Farklı şehirlerde cazip ödeme planlarının sunulduğu gayrimenkuller için yoğun talep geliyor. Ayrıca TOKİ, bunların yanı sıra dönem dönem arsa satış ihalesi düzenleyip konut projelerinde ortaklık da gösteriyor. Bununla birlikte kurum, Emlak Konut GYO ile de arsa alışverişi gerçekleştirebiliyor. 1 milyon konut seviyesine gelen TOKİ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Arnavutluk'ta da yeni projesinin temellerini atan TOKİ, yurt içi projeleri olduğu kadar yurt dışında da önemli işlere imzasını atıyor.