Evviva Nirvana / Bulut İnşaat

Bulut İnşaat firmasının Evviva Nirvana projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
gecekondu yangının söndüren itfayeci

Bulut İnşaat'ın sahiplerine 910 yıl hapis!

SondakikaHaberleri İrfan Sisli 20.01.2016
Esenyurt'ta hayata geçirdiği projeler ile binlerce kişiyi mağdur eden Bulut İnşaat'ın sahipleri hakkında 910 yıl hapis istemi ile dava açıldı.
Teslim etmesi gereken binlerce konut bulunan Bulut İnşaat'ın sahipleri hakkında 910 yıl hapis istemi ile dava açıldı. Savcılık yürüttüğü soruşturma sonrası iddianame hazırladı. Savcı Tarık Fırat'ın hazırladığı iddianame Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

'HER BİR MAĞDUR İÇİN AYRI AYRI CEZALANDIRILSIN'

İddianamede şüpheliler Temel Bulut, Bulut'un oğulları Özkan Oral Bulut, Volkan Vural Bulut, gelini Ecem Bulut, yeğeni Alper Fatih Bulut ile Mine Turğut'un isimleri yer aldı. Savcı, şüphelilerin, müşterilerini dolandırma amacı ile hareket ettiklerini iddia etti. Yargılanmaları istenen ceza maddesi ise 2 yıldan 7 yıla hapis cezasını öngörüyor. İddianamede, her bir mağdur için ayrı ayrı ceza talebinde bulunuldu.

910 YIL HAPİS İSTENDİ

Bu durumda, şüpheliler 260 yıldan 910 yıla varan sürede hapis cezası ile yargılanacak. Davanın ilk duruşması 13 Nisan günü yapılacak.

Bulut İbşaat mağdurları