orman yangini
Haberler / SondakikaHaberleri / Antalya'da orman yangını

Antalya'da orman yangını

SondakikaHaberleri 01.01.2016 17:31

Patara Mahallesi, Çayağzı mevkisindeki sazlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Antalyanın kaş ilçesinde sazlık alanda başlayan yangın bölgede hakim olan rüzgarın etkisiyle büyüyerek ormanlık alana sıçradı. Olay üzerine bölgeye 45 kişilik ekip, 12 arazöz ve bir dozer sevk edildi. 

Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk, söndürme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, bataklık ve sazlık bir alan olduğu için çalışmaların güçlükle yürütüldüğünü söyledi.angının, tarihi Patara bölgesinin batısında çıktığını dile getiren Türk, "söndürme çalışmalarımız devam ediyor. Sazlık alan olduğu için müdahalede zorlanıyoruz, araçlar bataklığa saplanıyor" diye konuştu.

Muğla'dan ve yakın ilçelerden takviye istediklerini ifade eden Türk, yerleşim olan bölgeleri kontrol altına aldıklarını, boş bir alanda yangının devam ettiğini vurguladı.

Türk ayrıca söndürme çalışmalarını kontrollü bir şekilde sürdürüldüğünü anlatarak, tarihi yerler ve iskanlı  alanlarla ilgili herhangi bir sıkıntının olmadığını ifade etti.

Bu arada, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer de bölgeye gelerek yangın söndürme çalışmaların izleyip yetkililerinden bilgi aldı.