yapı kredi koray gyo riva

Yapı Kredi Koray, Riva arsalarını 63 milyona sattı!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 01.03.2016
Toplamda 63 milyon liraya satılan arsaların yeni sahibi Sardes Gayrimenkul oldu.
Yapı Kredi Koray GYO, grup şirketi Gelişim Gayrimenkul ve kendisine ait olan İstanbul Beykoz Riva'daki arsaları 63 milyon lira bedelle sattı. Arsaların yeni sahibi, Yapı Kredi Koray GYO'nun nihai ortaklarından olan Temel Ticaret'in bağlı ortaklığı Sardes Gayrimenkul oldu.

Konuyla ilgili olarak Yapı Kredi Koray GYO'nun açıklaması şöyle;

Şirketimizin ve bağlı ortaklığımız Gelişim Gayrimenkul ve Yatırım Ticaret A.Ş. ("Gelişim Gayrimenkul") yönetim kurulları tarafından alınan kararlar çerçevesinde;  Şirketimiz ve Gelişim Gayrimenkul aktifinde yer alan İstanbul ili, Beykoz İlçesi, Çayağzı (Riva) Köyü mevkiilerinde bulunan toplam 8 parseldeki, 16.12.2015 tarihinde kamuya açıklanan değerleme raporunda KDV hariç toplam 63.216.103 TL değer takdir edilen arsalar, toplam 63.300.000 TL + KDV bedelle Sardes Gayrimenkul Yatırımcılığı ve Ticaret A.Ş.'ye satılacak olup, işlemlere ilişkin detaylar yukarıda belirtilmektedir.

Şirketimizin nihai ana ortaklarından Temel Ticaret ve Yatırım A.Ş.'nin bağlı ortaklığı Sardes Gayrimenkul Yatırımcılığı ve Ticaret A.Ş. ile gerçekleştirilecek söz konusu ilişkili taraf işlemi için alınan kararlar bağımsız üyeler dahil tüm üyelerin oybirliği ile alınmıştır.  İlgili satış işlemleri, SPK düzenlemelerine göre yetkili gayrimenkul değerleme şirketi Aktif Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından hazırlanan ekteki 16.12.2015 tarihli değerleme raporunda takdir edilen değere uygun bir bedelle gerçekleştirilecektir.

yapı kredi koray gyo riva sardes gayrimenkul riva gelişim gayrimenkul