WILO, pompa sistemleri sektörünün önünü açacak seminerler düzenliyor
Haberler / Şirket haberleri / WILO, pompa sistemleri sektörünün önünü açacak seminerler düzenliyor

WILO, pompa sistemleri sektörünün önünü açacak seminerler düzenliyor

Şirket haberleri 05.02.2014 12:33

WILO eğitim çalışmalarına hız verdi. Şirket özel seminerler düzenliyor

Geçtiğimiz Aralık ayı boyunca 4 ayrı etkinlikte lise ve üniversite öğrencileriyle buluşan WILO, 2014 yılında da eğitim çalışmalarına tüm hızıyla devam edecek. 2014 yılında rotasını ‘gelecek' olarak belirleyen WILO, eğitim çalışmalarına da hız veriyor. WILO eğitim çalışmaları kapsamında; başta enerji verimliliği olmak üzere, pompa sistemleri ve teknolojileri, enerji tasarrufu ve mesleki deneyim aktarımı gibi birçok alanda profesyonellere, öğrencilere ve sektör bileşenlerine yönelik eğitim çalışmaları, seminerler ve buluşmalar düzenliyor. Üniversite-Sanayi işbirliklerine büyük önem veren WILO'nun Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü ile birlikte düzenlediği “Pompa Teknolojileri ve Enerji Verimliliği” semineri 18 Aralık 2013 günü, 120 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Oldukça verimli geçen seminer sonrasında Uludağ Üniversitesi'ne WILO tarafından Pompalarda Enerji Tasarrufu Eğitim Seti hediye edildi. WILO, 19 Aralık 2013 tarihinde ise beş yıl önce bir Pompa Eğitim Atölyesi kazandırdığı Samandıra Meslek Lisesi'ndeydi. Yapılan etkinlik kapsamında, WILO Pompa Sistemleri A.Ş. Endüstri Segmenti Satış Müdürü Gökhan Uzuner'in katılımıyla ‘Temel Pompa Sistemleri Eğitimi' ve laboratuvar tanıtımı gerçekleştirildi. 

Şimdiye kadar birçok etkinlikte üniversite öğrencileriyle buluşan WILO, 27 Aralık günü Sabancı Üniversitesi öğrencilerini ağırladı. 

CEO'larla Çay Sohbeti başlığını taşıyan etkinlikte WILO Pompa Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Ercüment Yalçın, CEO olarak deneyimlerini ve sektöre ilişkin fikirlerini sıcak bir ortamda öğrencilerle paylaştı. 2013 yılı boyunca düzenlediği eğitim çalışmalarıyla bilgi, birikim ve deneyimini tüm sektörle paylaşan WILO, 2014 yılında da her platformda sektör için eğitimin öneminin vurgulamaya, teknik eğitimi uygulamalı eğitimle birleştiren çözümleri hayata geçirmeye devam edecek.