Vestel

Toshiba marka televizyonların üretimini Vestel yapacak!

Şirket haberleri Demet Kazan 05.09.2016
Vestel ve Toshiba, Avrupa Pazarı için marka lisans anlaşması imzaladı.
Bu anlaşma her iki üreticinin de katıldığı, Avrupa'nın önemli tüketici elektroniği fuarı IFA'da duyuruldu. Vestel tarafından anlaşmayla ilgili olarak da KAP'a bir açıklama yapıldı.

Toshiba Visual Solutions Corporation firması stratejik iş birliklerini güçlendirmek ve uluslararası pazardaki konumunu sağlamlaştırmak için 1 Eylül 2016 tarihinde Vestel Elektronik bağlı ortaklığı Vestel Ticaret İle marka lisans anlaşması yaptı. Avrupa Pazarı için yapılan 5 sene süreli anlaşma; televizyon üretimi, satışı, pazarlaması ve dağıtımına ilişkin hakları kapsıyor. Bu marka lisans anlaşması ile Toshiba, Avrupa Pazar payını orta vadede %5'in üzerine çıkarmayı, marka satışlarını ve Avrupa televizyon pazarındaki rekabet gücünü arttırmayı hedefliyor.

Toshiba ile İngiltere'de başlamak üzere, Avrupa pazarında geniş bir dağıtım ağı kurmayı hedeflediklerini belirten Turan Erdoğan bu işbirliği ile ilgili şunları ifade etti: “Toshiba ile uzun yıllardır süregelen yakın işbirliğimizi geliştirmekten gurur duyuyoruz. Toshiba'nın mükemmel marka ve teknoloji mirası, ile Vestel'in engin altyapısı, destek ağı ve güçlü perakende ilişkileri birleşince ortaya doğal bir uyum çıkıyor. Yüksek kaliteye sahip Toshiba ürünleri dünya çapında çok büyük bir üne sahip, dolayısıyla Toshiba ürünlerini premier TV markası olarak Avrupa'da sunmak bizim için önemli bir fırsat. Hedefimiz Toshiba'nın pazar payını yüzde 5'in üzerine çıkarmak. Vestel olarak hali hazırda yüzde 20 paya sahip olduğumuz Avrupa TV pazarında bu yeni anlaşma, bizi daha da yükseğe taşıyacak.”

vestel toshiba avrupa pazarı anlaşma marka lisans