tahincioğlu gayrimenkul yönetim kurulu başkanı özcan tahincioğlu

Tahincioğlu 3 yılda 10 milyar liralık proje üretecek!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 29.09.2015
5 projeden elde edilecek rakamda İstinye projesinin önemli bir paya sahip olması bekleniyor.
Gayrimenkul sektörünün lokomotif firmalarından Tahincioğlu, önümüzdeki yıllarda önemli projelerin altına imza atmayı hedefliyor. Geçtiğimiz 4 yıl için 700 milyon dolarlık yatırım hedefini gerçekleştiren Tahincioğlu şimdi de 3 yılda 10 milyar lira satış büyüklüğüne sahip projeler üretecek.

İstanbul'u Nidapark saracak

Kentsel dönüşümle ilgili önemli yatırımlar yapan Tahincioğlu, Nidapark Yenisahra, Nidapark Beykoz, Nidapark Denizatı, Nidapark Çengelköy, Nidapark Kayaşehir gibi projelerin yanı sıra Çengelköy, Bomonti ve İstinye bölgelerine imza atacak.

Rekor teklifle kazanmıştı

Özellikle İstinye bölgesindeki proje yatırımcılar ve gayrimenkul sektörü tarafından merakla bekleniyor. Emlak Konut GYO tarafından satışa açılan arsa için Tahincioğlu, 3 milyar 672 milyon lira teklif etmiş ve ihaleyi kazanmıştı. Bu satış sonrasında Emlak Konut'un payı yüzde 51,10 oranında 1 milyar 876 milyon 392 bin lira oldu. Tahincioğlu, bu proje için 2016'nın ilk yarısında ruhsat almayı hedefliyor.

Kayaşehir projesi geliyor

10 milyar liralık satış büyüklüğünü 5 projede yakalayacak olan firma Kayaşehir'deki projesinin lansmanını 2016'nın ilk çeyreğinde gerçekleştirecek.

Zeytinburnu Denizatı'nı dönüştürecek

Öte yandan Zeytinburnu'nda Denizatı Sitesi'ni de dönüştürecek olan Tahincioğlu, Bağdat Caddesi'nde birden fazla alanda kentsel dönüşüm yapıyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

Tahincioğlu Tahincioğlu istinye Tahincioğlu denizatı