yalçın pekgüzel

‘Sur’ gibi çelik kapı yaptı, güvenliği üst düzeye taşıdı!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 12.10.2015
Sur Çelik Kapı, dünyanın en güvenlisi dediği kapısını özel bir organizasyonla tanıttı. Kapının açılması yarım saat sürdü.
Sur Çelik Kapı, ürettiği ürünlerle adından sıkça söz ettiriyor. Aldığı sertifika sayesinde dünyanın en güvenli çelik kapısı mottosunu kullanan firma, Aydın'daki fabrikada üretime tam gaz devam ediyor. Sinpaş, OYAK, Dumankaya gibi firmalarla çalışan Sur Çelik Kapı, otel mobilyası alanında da önemli işlere imza atıyor.

Şov yapıyor

Aydın'da bu kapsamda bir otel inşa edeceklerini ve burayı bir showroom gibi kullanıp ürünlerini sergileyeceklerini dile getiren Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel “Parmak izi ve göz temasıyla çalışan kapılarımız da var. Otel mobilyası sektöründe dünya sıralamasında ilk 5, çelik kapıda ise dünya lideri olmayı istiyoruz. Azerbaycan, Fas, Mısır gibi birçok ülkeye satış gerçekleştiriyoruz. Cam ve doğal taştan çelik kapıyı bir moda haline getirdik. Geçtiğimiz yıl ise 30 binin üzerinde çelik kapı yaptık” dedi.

Sur Çelik Kapı dayanıklılık testi...

Büyümeye devam ediyor

Şehrin girişine 4 yıldızlı otel inşa edeceklerini açıklayan Pekgüzel otel, mobilya fabrikası ve çelik kapıyla ilgili olarak önümüzdeki yıllarda önemli yatırımlar yapacaklarını açıkladı. Pekgüzel'in bahsettiği yatırımın mali büyüklüğü ise 25 milyon lira civarında.

Tonlarca ağırlıktaki darbelere dayandı

Fiyatların 4 bin lira seviyelerinden başladığı çelik kapının dayanıklılık testi yaklaşık 20 dakika sürdü. Balyoz, polislerin kullandığının iki katı ağırlığındaki 30 kiloluk koç boynuzu, levye gibi güçlü ekipmanların açamadığı kapı son olarak dört forklift darbesiyle açılabildi.

Yurtdışında da boy gösteriyor

İtalya'nın Milano kentinde showroom açan Sur Çelik Kapı, Bağdat Caddesi'nde de faaliyet gösteriyor. Öte yandan İstanbul Florya'da merkez ofisi bulunan firma, fabrikasındaki üretim hedefiyle de sektörün öncü firmaları arasında bulunmakta.

Ayrıca HPM ismiyle faaliyet gösteren mobilya markasının genel müdürü Arzu Aksoy, dünyanın birçok ülkesine ihracat yaptıklarını söyledi. 

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

Sur çelik kapı Sur çelik kapı dayanıklılık testi