Sinpaş İncek Green / Sinpaş GYO

Sinpaş GYO firmasının Sinpaş İncek Green projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Sinpaş GYO

Sinpaş GYO’da neler oluyor?

Şirket haberleri Zeynep Karabağ 03.09.2015
Önce Sabah sonra Hürriyet bombaladı, Sinpaş, 1 KAP açıklaması, 1 bülten ve 1 görevden alma yaptı!
Ne olduysa geçtiğimiz haftasonu Sinpaş GYO'nun emlak editörlerini Alaçatı'ya götürmesiyle başladı. 28 Ağustos'ta başlayıp 3 gün süren basın gezisi Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer'in ev sahipliğinde gerçekleşti. 

İstanbul'daki Ege konseptli konut projeleriyle oldukça ilgi gören Sinpaş bu kez aynı konsepti Ankara'ya taşıyor ve bunu medya ile paylaşıyordu. 

Ancak Seba Gacemer'in ev sahipliğini yaptığı, gazetecileri lüks bir otelde ağırladığı haftasonunda ne olduysa dönüşte gazeteler Sinpaş GYO alehinde haberlerle çıktı. 

Bunların ilki Sabah Gazetesi'nde yayınlandı. Seda Tabak imzalı haberde yatırımcıların Sinpaş'ı SPK'ya şikayet ettiği ve bilançoda usulsüzlükle suçladığı iddia ediliyordu.

Sinpaş GYO aynı gün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'nda bir açıklama yayınlayarak uzun uzun neyin ne olduğunu anlatıyordu. 

Seba Gacemer'i görevinden eden haber!

Bunun üzerine Salı günü Hürriyet Gazetesi'nde "Devlet baba babalığını yapsın" başlıklı haber yayınlandı. Gülistan Alagöz imzalı haberde Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer'in şu açıklamaları yer alıyordu; Önce yönetilen bir devlet lazım. Kim kurarsa kursun ama hükümet kurulsun. Bir parti kazanana kadar seçim yapmak yerine yeni formüller bulunmalı. Sektör sorunlarını anlattı, çözüm yolları konuşuldu ama süreç tıkandı. Bizde ‘devlet baba' denir ya, devlet baba babalığını yapsın. Parti bağımsız bunu söylüyorum

Sinpaş GYO bu kez habere sessiz kalmadığı gibi bir de Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer'i görevden aldı.

Pazartesi ve salı yaşanan gelişmeler baş döndürürken sular durulmadı ve Sinpaş GYO'nun KAP'a yaptığı açıklamaya Sabah gazetesinden yanıt geldi. 

Sabah açıklamaya yanıt verdi

"Hesap da bilmiyorlar" başlıklı haberde "SPK'nın inceleme başlattığı Sinpaş GYO, savunmaya geçerek, "Bizi özkaynak, aktif ve hisse performansımızla kıyaslayın" dedi. Ama şirket, rakiplerinin rakamlarına bakmayı unuttu. Veriler, bu üç alanda da Sinpaş'ın performansının sektörden daha kötü olduğunu gösteriyor" denildi. 

Bakalım Sinpaş bu yazılanlara da cevap verecek mi yoksa sessizliğini koruyacak mı?

Sinpaş GYO