görevden alınan sinpaş gyo genel müdürü seba gacemer

Seba Gacemer görevden alındı!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 02.09.2015
Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, Hürriyet Gazetesi'ne yaptığı açıklamalar nedeniyle Avni Çelik tarafından tedbiren görevden alındı
Gayrimenkul sektörünün lokomotif firmalarından Sinpaş GYO'da flaş bir gelişme yaşandı. Şirketin genel müdürü konumundaki Seba Gacemer, Hürriyet Gazetesi'ne yaptığı açıklamalar nedeniyle Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik tarafından tedbiren görevden alındı.

Yapılan açıklamalada kamuoyu ve konunun aydınlığa kavuşması için Sinpaş bünyesinde ve Hürriyet Gazetesi nezdinde gerçekleştirilecek inceleme tamamlanana kadar mevcut karar geçerli olacak.

Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Ülkemizde gayrimenkul sektörü alınan istikrarlı ekonomik politikalar ve büyüme stratejisine paralel olarak büyümüş, hatta zaman zaman genel ülke büyümesi oranlarının üzerinde bir büyüme ivmesi yakalayarak bugünkü noktaya gelmiştir. Sinpaş daima siyasetin dışında, ekonominin içinde yer almıştır. Siyasetle bireyler ilgilenebilirler ve görüşlerini özgürce ifade edebilirler. Sinpaş dahil olmak üzere kurumların işi siyaset değildir. Elbette çalışanlarımız kişisel olarak çeşitli konularda görüşlerini sohbet ortamında açıklayabilirler ama bunların kurum görüşü olarak yansıtılması yanlıştır. Basında yer alan açıklamalardan sonra Genel Müdürümüz haberin kastını aştığını ve üzüntülerini bana bildirdi. Olayın gerçeğinin ortaya çıkarılması için bir iç soruşturma başlattık. Bu soruşturmanın sonucuna kadar Sinpaş GYO A.Ş. Genel Müdürü'nü görevden aldık. Bu süre zarfında üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yılmazoğlu Genel Müdür görevine vekaleten atanmıştır.”

seba gacemer görevden alındı seba gacemer sinpaş gyo