Sanko Holding

SANKO Holding’den dev satın alma!

Şirket haberleri Emine Pile 19.03.2015
Dünya çimento devi Lafarge'nin şirketini satın alan SANKO Holding, sektördeki gücünü pekiştirmiş oldu.
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bulunan Lafarge Ereğli Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin yüzde 100 hissesinin, Sanko Holding tarafından satın alma işlemi gerçekleştirildi.

Çimento sektöründe, ‘'Çimko Çimento ve Beton Sanayi A.Ş.” ve “Bartın Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.' adlı iki şirketiyle pazarın önemli gruplarından olan SANKO Holding, Lafarge Ereğli Çimento ile üretimini ve rekabet gücünü artırmayı hedefliyor.

SANKO, dünya çimento sektörünün en köklü kuruluşlarından Lafarge Grubu'nun Türkiye'deki iştirakini satın alarak sektörde gücünü pekiştirmiş oldu.

SANKO Holding, yılda yaklaşık 5 milyon ton klinker ve 7,2 milyon ton çimento öğütme kapasitesine sahip Adıyaman, Narlı ve Bartın çimento fabrikaları ile sektörün en önemli oyuncularından biri konumunda bulunuyor.
SANKO, çimento üretiminin yanı sıra, 14 beton santraliyle hazır beton sektöründe de önemli gruplardan birisi durumunda bulunuyor.

SANKO Holding'in Lafarge Ereğli Çimento'yu satın almasına ilişkin sözleşme, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu'nun da katıldığı törenle Yönetim Kurulu Başkan Vekili, SANKO Çimento Grup Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve Lafarge Yetkilisi Brice Audren Riche tarafından imzalandı.

SANKO İstanbul merkez binasında düzenlenen imza törenine, iki gruptan üst düzey yöneticiler de katıldı.

Sanko Holding Sanko satın alma