Rönesans Sayfiye / Rönesans Konut

Rönesans Konut firmasının Rönesans Sayfiye projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
rönesans sayfiye maltepe projesi

Rönesans, Sayfiye'den sonra Maltepe ve İzmir için startı verdi!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 29.01.2015
Rönesans Gayrimenkul, Kartal Sayfiye'den sonra Maltepe ve İzmir'deki iki dev projesi için düğmeye bastı.
Yurtdışındaki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Rönesans, Türkiye'de de çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. 8 ay önce Sayfiye projesini görücüye çıkaran firma, 2015'in dördüncü çeyreğinde ise Maltepe'deki projesini satışa çıkaracak.

Emlaktasondakika.com olarak ziyaret ettiğimiz Rönesans Gayrimenkul Genel Müdür Yardımcısı Işıl Dinçer, şirketin yeni projeleriyle birlikte geniş arsa portföyünü anlattı. Halka açılmak veya GYO olmak gibi bir hedeflerinin olmadığını dilere getiren Dinçer, Sayfiye'de teslimleri daha da erken yapacaklarını söyledi.

Sayfiye'de 4 aylık erken teslim

İlk olarak Sayfiye projesiyle konuşmasına başlayan Işıl Dinçer ‘Proje satışa çıkalı 8 ay geçti ve yüzde 70'in üzerinde satış hasılatı elde ettik. Biz bu projede inşaatı biraz ilerlettikten sonra satışa açtık. Bugün, kaba inşaatın yüzde 80'i tamamlandı. 1+1 dairelerin 245 bin liradan başlıyor ve fiyatlarımız bölge ortalamaları seviyelerinde seyrediyor. Teslim tarihi için Aralık demiştik ancak 3-4 ay daha erken teslim gerçekleştirmeyi düşünüyoruz' dedi.

Yeni kampanya Şubat'ta

Konutta en önemli unsurun güven olduğuna dikkat çeken Dinçer ‘Eylül ayında sunduğumuz ödeme seçenekleri çok ilgi gördü. Yeni bir plan hazırlığındayız ve Şubat ayında detayları paylaşacağız. Bu konuda büyük bir finans kurumuyla işbirliği yapacağız' diye konuştu.

Ulaşım akslarına yakın konut projelerinde satışların daha hızlı gerçekleştiğini belirten Işıl Dinçer ‘Sayfiye'de ulaşım projelerine çok yakın. TEM veya E5'ten direkt bağlantısı olan projemiz Anadolu Yakası'nın en gözde bölgesi Kartal'da yükseliyor' ifadelerini kullandı.

Maltepe ve İzmir'de yeni projeler var

Sayfiye ile birlikte Rönesans Konut markasının da lansmanını yaptıklarını belirten Işıl Dinçer ‘İnşaatına başladığımız ve ruhsatını aldığımız Maltepe projemiz var. İzmir'de denize sıfır bir arsamız var. Burada yapılacak proje için şimdiden talep gelmeye başladı. Projemiz içerisinde bir de kordon olacak. Diğer yatırımımız ise Tekfen Grubu ile ortak olacak. Şehirdeki en iddialı AVM'lerden birisi olacak ve üzerinde konutla birlikte ofisler yer alacak' diye konuştu.

Maltepe projesi son çeyrekte tanıtılacak

İki yeni arsa yatırımı yapmak üzere olduklarını belirten Dinçer, Maltepe'deki projenin detaylarını da anlattı. Maltepe projesinde konut ve ofislerin yer alacağını belirten Dinçer ‘Projenin lansmanını 2015'in dördüncü çeyreğinde gerçekleştireceğiz. Ayrıca burada iddialı bir AVM'de yer alacak. Projemizin içerisinden direkt metro çıkacak' açıklamasında bulundu.

Seçim, satışları etkilemez

Seçim süreçlerinin son 5 yılda konut sektörünü etkilemediğini düşündüğünü belirten Dinçer ‘Yatırımcılarımız seçim süreçlerine alıştı. Türkiye'de gündem hızlı değişiyor. Çeyreklere veya yıllara yayılan bir duraksama olacağını düşünmüyorum. Biz, Rönesans olarak yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyoruz' ifadelerini kullandı.

Arsa yatırımları devam ediyor

Rönesans Gayrimenkul için arsa bankası dediklerini belirten Dinçer ‘Şirket olarak arsaları bugünden alıp gerekli çalışmalara hemen başlıyoruz. Rönesans, büyükşehirlerden ziyade Anadolu şehirlerine de büyük önem veriyor. O bölgeler hala büyük fırsatlar sunuyor' dedi.

GYO ve halka açılma planı yok

Rönesans olarak halka açılmayı düşünmediklerini belirten Dinçer ‘2014'te Singapurlu bir ortak geldi şirketimize. Bu aslında yabancı şirketlerin hala ülkemize önem verdiğini gösteriyor. Kısa vadeli planlarımızda GYO olmak gibi bir hedefimizde yok' açıklamasında bulundu.

emlaktasondakika.com

rönesans maltepe projesi ışıl dinçer rönesans sayfiye