Riva Göllü arsaları

Riva Göllü arsaları 28 milyon liraya satıldı!

Şirket haberleri Ayşe Özlem Kuruca 28.03.2015
Gelişim Gayrimenkul ve Yatırım Ticaret, Beykoz İlçesi, Riva Göllü Köyü'nde yer alan arsalarını 28 milyon 200 bin liraya sattı.
Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın bağlı ortaklarından Gelişim Gayrimenkul Yatırım ve Ticaret, Beykoz İlçesi, Riva Göllü Köyü, Eskidamlar ve Sıtmapınarı mevkiilerinde yer alan arsalarını Eseyel Danışmanlık ve Dış Ticaret'e 28 milyon 200 bin lira bedelle sattı. Şirketin konuyla ilgili açıklamasında şu ibareler yer aldı;

Şirketimizin %100 oranında sahip olduğu bağlı ortaklığı Gelişim Gayrimenkul ve Yatırım Ticaret A.Ş.'nin ("Gelişim Gayrimenkul") 27.03.2015 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında, Gelişim Gayrimenkul'e ait İstanbul ili, Beykoz İlçesi, Riva Göllü Köyü, Eskidamlar ve Sıtmapınarı mevkiilerinde bulunan toplam 16 parseldeki 223.823,63 m2 arsaların ("Göllü Arsaları") Şirketin çıkarları doğrultusunda en iyi şekilde değerlendirilmesi amacıyla; proje geliştirmek yerine, 2015 yılı içerisinde farklı kişi ve kurumlardan alınan 3 adet alım teklifi içinde en yüksek teklifi ileten Eseyel Danışmanlık ve Dış Ticaret A.Ş.'ne 28.200.000 TL+KDV bedelle satılmasına karar verilmiştir. Satış işleminin 10 gün içerisinde tamamlanması ve satış bedelinin peşin ve nakden tahsil edilmesi öngörülmüştür. Gelişim Gayrimenkul'e ait satışa konu Göllü Arsaları Şirketimizin 31.12.2014 tarihli konsolide finansal durum tablosunda stoklar hesabında 16.945.907 TL değer ile izlenmektedir.

Şirketimizin ana ortaklarından Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Mustafa V. Koç'un sahip olduğu Eseyel Danışmanlık ve Dış Ticaret A.Ş. ile gerçekleştirilen söz konusu işlem için II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği'nin 9'uncu maddesi kapsamında SPK düzenlemelerine göre yetkili gayrimenkul değerleme şirketi Aktif Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından hazırlanan 24.12.2014 tarihli değerleme raporu ekte yer almaktadır. İlgili satış işlemi, değerleme raporunda takdir edilen KDV hariç 23.293.000 TL değerin ve aynı arsalar için Gelişim Gayrimenkul'e iletilen diğer iki teklifte önerilen değerlerin üzerinde bir bedelle gerçekleştirilecektir.

Değerleme raporu için tıklayınız!

Riva Göllü arsaları Gelişim Gayrimenkul arsa satışı Yapı Kredi Koray GYO Eseyel Danışmanlık