polisan-sbe-2016

Polisan Boya'ya EPD Panel'nde büyük ödül!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 04.11.2016
SBE 2016 Konferansı bünysinde düzenlenen EPD Paneli'nde Polisan Boya ödül aldı.
Polisan Boya, SBE 2016 Konferansı bünyesinde düzenlenen EPD Panelinde EPD belgesi ödülüne layık görüldü.Polisan Boya, Türkiye'nin iklim değişikliği kapsamındaki ulusal vizyonunda yer alan politikaları doğrultusunda sorumluluğunu yerine getiriyor.

Sektöründe ilk olarak dört adet Çevresel Ürün Beyanı – Environmental Product Declaration (EPD)  belgesi alarak ortaya koyan Polisan Boya'nın bu başarısı,Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği(IMSAD)tarafından Türkiye'de ilk kez düzenlenen The Sustainable Built Environment Conference Series (SBE) 2016 İstanbul Konferansı EPD Türkiye Paneli'nde ödüllendirildi. 

EPD Turkey ve Sürdürülebilir Üretim Ar-Ge ve Tasarım Merkezi (SÜRATAM) organizasyon ve sponsorluğunda, EPD konusunda uzmanların katılımıyla gerçekleşen panelde, Avrupa'da EPD belgelerinin uyumlaştırılması için kurulan ECO-Platform Direktörü ve International EPD System Baş Danışmanı Sven-Olof Ryding tarafından Polisan Holding Kalite ve Çevre Müdürü Dilek Sarıaslan'a ödülü takdim edildi.

Sürdürülebilir ve Yeşil Binaların Boyası Polisan Boya

Polisan Holding Kalite ve Çevre MüdürüDilek Sarıaslan; “EPD belgelendirmesi ile ürün sürdürülebilirliği üzerine yapmış olduğumuz çalışmaların konunun uzmanları tarafından ödüllendirilmesi bizler için gurur verici. EPD belgelerimiz sayesinde farkındalığımızı ortaya koyuyoruz” dedi.

Polisan Boya'yı çalışmalarından dolayı kutlayan EPD Turkey Yönetim Kurulu ve Panel Yöneticisi Dr. Mimar İlker Kahraman; “Ürün sürdürülebilirliği konusundaki kararlılığını EPD belgeleri ile gösteren ve sektöründe vizyon açan, Avrupa'da da sayılı üreticiler arasına giren Polisan Boya'yı bu başarısından dolayı kutluyorum” diye konuştu.

 

polisan boya polisan boya epd paneli polisan boya sbe 2016