Pasifik Ankaragücü
Haberler / Şirket haberleri / Pasifik, Ankaragücü'ne ikinci kez sponsor oldu

Pasifik, Ankaragücü'ne ikinci kez sponsor oldu

Şirket haberleri 13.03.2020 16:12

Pasifik, Türk futbolunun ve Ankara’nın köklü takımlarından Ankaragücü’ne ikinci kez sponsor oldu.

Ankara'ya yaptığı yatırımlarla şehrin ekonomisine, istihdamına ve mimari gelişimine büyük katkılar sağlayan Pasifik, Türk futbolunun ve Ankara'nın köklü takımlarından Ankaragücü'ne ikinci kez sponsorluk desteği verdi. Sezon başında Türkiye'nin en büyük karma yaşam projesi Merkez Ankara ile MKE Ankaragücü Spor Kulübü'nün formasına göğüs sponsoru olan Pasifik, yeni sponsorluk anlaşması çerçevesinde Pasifik logosuyla MKE Ankaragücü Spor Kulübü futbol takımı formasının kolunda ve şortunda yer alacak.

Pasifik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, hayata geçirdiği gayrimenkul projeleri ile inşaat sektöründe önemli işlere imza atan Pasifik'in Ankaragücü'ne verdiği destekle şehir yaşamına olduğu kadar Türk futboluna da önemli katkılar sunacağını söyledi. Pasifik'in başta Ankara olmak üzere, ülkesine ve ekonomisine hizmet etmek için sürekli çalıştığını hatırlatan Fatih Erdoğan, “Ankaragücü Türkiye'nin ve tabii ki Ankara'nın en köklü ve önemli spor kulüplerinden biri… Pasifik olarak Ankara'ya olan sevgimizi ve verdiğimiz değeri göstermesi açısından başkentimizin simge takımlarından Ankaragücü'ne destek vermekten çok mutluyuz” dedi.

MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert ise, MKE Ankaragücü Spor Kulübü'nün Türk futbol tarihinde önemli bir yer edinmiş, Kurtuluş Savaşı'nda cephede yer almış, şehit ve gaziler vermiş bir kulüp olduğunu hatırlattı. Fatih Mert, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ankara'nın iki önemli marka değerini bir araya getirdiğimiz için oldukça mutluyuz. Göreve geldiğimizde gerçekleştirdiğimiz ilk büyük sponsorluk anlaşması, Merkez Ankara'ydı. Şimdi ise Pasifik ile sponsorluk anlaşması imzaladık. Bu işbirlikleri kulübümüze daha da güç katacak” dedi.