Elysium Art Şişli /

firmasının Elysium Art Şişli projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
ismail hakkı altun

Ofton İnşaat, Erdoğan Bayraktar iddialarını yanıtladı!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 06.03.2015
İsmail Hakkı Altun, Bayraktar İnşaat ve Erdoğan Bayraktar ile ilgili olarak kimseye açıklama yapmadığını söyledi.
Hürriyet Gazetesi'nde bugün yayınlanan haber gündeme bomba gibi düştü. Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar ve ailesinin satın aldığı arsa üzerinde yapılacak dönüşümle 72.4 milyon liralık kar elde edileceğinin iddia edilmesinin ardından flaş açıklama geldi.

Gazeteye özel açıklamalarda bulunduğu belirtilen Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Hakkı Altun, emlaktasondakika.com'a olayın gerçek yüzünü anlattı.

erdoğan bayraktar muhteşem dönüşüm ofton inşaat bayraktar inşaat

Hürriyet Gazetesi'ne hiçbir şekilde özel açıklama yapmadığının altını önemle çizen İsmail Hakkı Altun ‘Bu arsanın riskli alan kapsamına girmesini Ofton İnşaat olarak biz istedik. Bu proje Erdoğan Bayraktar'ın kendisine kazanç sağlamıyor. Başvurulması halinde 2.07'ye yükselecek olan emsali, Erdoğan Bayraktar'ın özel ricasıyla hiçbir yere başvurmadan 1.50'de tuttuk ve bu orana göre projemizi ürettik' diye konuştu.

Hasılat paylaşımı modeliyle proje ürettikleri için yapılacak işin riskli alan kapsamına alınması istendiğini ve bu nedenle Ofton olarak başvuru yaptıklarını söyleyen İsmail Hakkı Altun ‘Bu bizim kanuni hakkımız. Burada 150 metrekare üzerindeki dairelerin KDV oranının yüzde 1 olmasını istedik. Aksi takdirde fiyatlar yükselecek ve aradaki fark tüketicinin cebinden çıkacaktı. Bayraktar İnşaat'la yüzde 55-45 anlaşmamız var. Bunun dışında bir kazançları yok' açıklamasında bulundu.

Bayraktar İnşaat'ın, Erdoğan Bayraktar'ın çocuklarına ait olduğunu dile getiren Altun ‘Sayın Bayraktar, tapuda başkan olmadan önce bu firmayla iş yapıyordu. Ancak daha sonra firmayı çocuklarına devretti. Vergi açısından o şirket, hiçbir rant elde etmedi. Biz projeyle ilgili olarak tüm harçlarımızı Kadıköy Belediyesi'ne ödedik' şeklinde konuştu.

Hüseyin Belibağlı - Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

Ofton İnşaat Erdoğan Bayraktar Elysum koşuyolu bayraktar inşaat ofton