Nata Vega Konut Kuleleri / Nata İnşaat

Nata İnşaat firmasının Nata Vega Konut Kuleleri projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
nata holding

Nata Holding, dünya müteahhitlik listesinde 98. sırada

Şirket haberleri Emine Pile 22.02.2017
ENR tarafından açıklanan dünyanın en büyük 250 inşaat firmaları sıralamasında Nata Holding 98. sırada yer aldı.
Türkiye, ''Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi'' listesinde ikinci sırada yer aldı. Firmaların, ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri iş hacimleri dikkate alınarak hazırlanan listede, geçen yıl Türkiye'den 43 firma bulunuyordu. ENR tarafından açıklanan dünyanın en büyük 250 inşaat firmaları sıralamasında, Ankara kökenli Nata Holding bu yılda yine dünya devlerinin arasına girmeye hak kazandı.

ZİRVEDEKİ TÜRK SAYISI ARTTI

Türkmenistan'da yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık yaptığı açıklamada, Türkiye'nin küresel krize ve artan rekabete rağmen geçen yıl elde ettiği ikincilik konumunu koruduğunu, listeye giren müteahhit sayısını da artırmayı başardığını kaydetti. 

İDDİALI İŞLER YAPMAYI SEVİYORUZ

Namık Tanık, en büyük yurtdışı müteahhitlik kategorisinde 250 firma arasında 98. sırada yer alan Nata İnşaat'ın, son dönemde özellikle Türkmenistan'da ve Ankara'da başarılı projelere imza attığını söyledi. Tanık “Halkın takdirini kazandık. Başkent bizim doğuşumuz olduğu için önemliydi. Antares ve NataVega Alışveriş merkezleriyle milyonlarca giriş sayılarına ulaştık. 151 metre yüksekliğiyle     Başkentin en yüksek konut projesi NataVegaKonut Kuleleri ile yine bir ilke imza attık. Yine Ankara'da hayata geçirmiş olduğumuz Dünyanın 4. En uzun tünel akvaryumu AquaVega'yla inşaat ve işletme konularındaki başarımızı gözler önüne sermiş olduk. Ankara'nın en gözde yerleşim bölgelerinden olan  İncek'te yapmış olduğumuz konut Nataİncek projemizi de satışa sunduk.  İstanbul ve Adana'da yine avm ve konut projelerimizin temellerini attık. NATA Holding olarak iddialı işler yapmayı seviyoruz. Türkmenistan'da bizim göz bebeğimiz. 500 günde 180 köprü yaparak Türk firmalarının becerisini kanıtladık” dedi.

HEDEFİ TUTTURDUK

Tanınmış uluslararası inşaat sektörü dergisi ''Engineering News Record''     (ENR) tarafından her yıl gerçekleştirilen araştırmada, ''bir önceki yılda yurt dışındaki işlerden elde edilen gelirler''in esas alındığını kaydeden Tanık, araştırmanın aynı zamanda sektöre de ışık tuttuğunu ifade etti. 2015 yılında 116. sırada olan Nata Holding bu yıl listeye ilk yüzde girmenin haklı gururunu yaşıyor.

nata holdig dünyanın en büyük uluslararası müteahhidi enr namık tanık