nata holding

Nata Holding, dünya müteahhitlik listesinde 98. sırada

Şirket haberleri Emine Pile 22.02.2017
Nata Holding, "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" sıralamasında 98'inci sırada yer aldı.
Uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR tarafından firmaların, ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri iş hacimleri dikkate alınarak hazırlanan "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde 98'inci sırada yer aldı.

Nata Holding'den yapılan açıklamada, Türkiye'nin söz konusu listede ikinci sırada yer aldığı belirtilirken, sıralamada geçen yıl Türkiye'den 43 firma bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada, ENR tarafından açıklanan dünyanın en büyük 250 inşaat firmaları sıralamasında, Ankara kökenli Nata Holding'in de bu yılda yine dünya devlerinin arasına girmeye hak kazandığı kaydedildi.

Türkmenistan'da ve Ankara'da başarılı projelere imza attı

Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık yaptığı değerlendirmede, Türkiye'nin küresel krize ve artan rekabete rağmen geçen yıl elde ettiği ikincilik konumunu koruduğunu, listeye giren müteahhit sayısını da artırmayı başardığını belirtti.

Tanık, en büyük yurt dışı müteahhitlik kategorisinde 250 firma arasında 98'inci sırada yer alan Nata İnşaat'ın, son dönemde özellikle Türkmenistan'da ve Ankara'da başarılı projelere imza attığına dikkati çekti.

ENR tarafından her yıl gerçekleştirilen araştırmada, bir önceki yılda yurt dışındaki işlerden elde edilen gelirlerin esas alındığına işaret eden Tanık, araştırmanın aynı zamanda sektöre de ışık tuttuğunu ifade etti.

nata holding Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi ENR