Mitsubishi Electric Wipo Green Partneri oldu
Haberler / Şirket haberleri / Mitsubishi Electric Wipo Green Partneri oldu

Mitsubishi Electric Wipo Green Partneri oldu

Şirket haberleri 16.05.2021 08:30

Mitsubishi Electric çevre dostu teknolojilerini Wipo Green veri tabanına kaydederek, daha sürdürülebilir bir dünyaya katkıda bulunacak.

Mitsubishi Electric, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü'nün Wipo Green teknoloji platformuna partner statüsüyle katıldı. Mitsubishi Electric, bu sayede çevre dostu teknolojilerini açık inovasyonu desteklemek için kullanırken Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamındaki hedeflere ulaşmak için küresel çalışmalara katkıda bulunacak.

Bu iş birliği kapsamında; Mitsubishi Electric çevre dostu teknolojilerini Wipo Green veri tabanına kaydedecek, diğer kuruluşların çevre dostu teknolojiler konusunda sahip oldukları fırsatları genişleterek karbon salımını azaltma ve iklim değişikliğiyle mücadeleye dayalı daha sürdürülebilir bir dünyaya yönelik çabalarını destekleyecek.

Wipo Green, açık inovasyonu desteklemek için teknolojiyi geliştirenlerle kullanıcıları bir araya getirerek çevre dostu teknolojilerin yaygınlaşmasını sağlayan online bir platform. Hayata geçirildiği 2013 yılından bu yana geçtiğimiz ocak ayına kadar 25'i Japon olmak üzere 119 küresel kuruluş, partner statüsüyle bu platforma katıldı. 

Fikri Mülkiyet Yönetimi

Mitsubishi Electric, büyüme stratejileriyle yakından bağlantılı olarak küresel fikri mülkiyet varlıklarını aktif bir şekilde güçlendiriyor. Patent sahipliği ve patent başvurularında dünya liderleri arasında yer alan şirket hem kendi işine hem de bir bütün olarak topluma katkıda bulunuyor. Mitsubishi Electric, 2019 yılında Japon Patent Ofisi (JPO) tarafından açıklandığı üzere patent tescil sayısında Japonya merkezli şirketler arasında ikinci ve 2020 yılında WIPO'ya göre Patent İş Birliği Anlaşması başvurularında tüm dünyadaki şirketler arasında üçüncü sırada yer aldı.

Çevre Sorunlarıyla Mücadele

Mitsubishi Electric; düşük karbonlu, geri dönüşüm temelli bir dünya ve biyolojik çeşitliliğin korunmasına katkıda bulunmak için şirketin Çevresel Sürdürülebilirlik 2021 Vizyonu doğrultusunda çevre dostu yönetimini güçlendiriyor. Şirket, Haziran 2019'da "Herkes için daha iyi bir gelecek sunmak amacıyla hava, kara ve su kaynaklarını kalbimiz ve teknolojilerimizle korumak" beyanını içeren Çevresel Sürdürülebilirlik 2050 Vizyonu planını duyurdu. Mitsubishi Electric; bir aşama daha kaydederek dekarbonizasyon, azaltılmış etkili toplam değer zincirleri, enerji verimli ürünler, sistemler ve gelişmiş altyapı projeleriyle sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak için çalışmalara devam ediyor.