Kelebek Mobilya
Haberler / Şirket haberleri / Kelebek Mobilya’dan online ve offline bayilik sistemi!

Kelebek Mobilya’dan online ve offline bayilik sistemi!

Şirket haberleri 10.06.2021 16:15

Yatırımlarını “Kanat Açalım Yeniliğe” mottosuyla yürüten Kelebek Mobilya, online satış kanalıyla erişilebilirliğini arttırıyor.

Sektörde bir ilke imza atan ve online satışlarını bayileri aracılığıyla gerçekleştiren Kelebek Mobilya, bu sayede bayisini ek online satış kanalıyla da destekliyor.

Kelebek Mobilya, yeni bayiler açarak satış ağını genişletmenin yanı sıra online alışverişe yaptığı yatırımlarla da başarı ivmesini yükseltmeye devam ediyor. Pandemi sürecinde görüntülü arama ve kişiye özel randevulu hizmet uygulamaları ile güvenli alışveriş konforu sunan Kelebek Mobilya, dijitalde verdiği ücretsiz hizmetlerle hem hizmet çeşitliliğini arttırıyor hem de bayi kanalıyla yaptığı online satışları, karlılıklarını koruyarak bayilerinin online ve offline çift kanalda satış yapabilmelerini sağlıyor.

Online satışlar bayi kanalıyla yapılıyor

E-ticaret satış kanalında kendine özgü modeliyle farkını ortaya koyan Kelebek Mobilya, online satışları bayi ağı üzerinden gerçekleştiriyor. Sektörde bir ilk olarak, Kelebek Mobilya online satışları da normal satış olarak değerlendiriyor. Sektörde dijitalleşmenin arttığını vurgulayan, buna rağmen bayilerin öneminin de devam ettiğini belirten Kelebek Mobilya Marka Direktörü Serkan Kaplan, “Yeni trendlere uyum sağlıyoruz, bir yandan da bayilerimizi daha da güçlendirmek için çalışıyoruz. E-ticaret kanalıyla yapılan satışların süreçlerini bayilerimiz aracılığıyla yönetiyoruz. Pandemide uzun süren kapanmalar yaşadık. Bayilerimiz de kapanmak zorunda kaldı. Bu dönemde online yaptığımız uygulamalar ve satışlar sayesinde, bayilerimizle beraber, bu dönemi daha rahat atlattık. 

2021'in ilk çeyreğinde yurt içinde 18, yurt dışında ise 1 adet olmak üzere toplam 19 mağazanın açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Kaplan, yıl sonuna kadar yurt içinde 30 yeni bayi açmayı, yurt dışında da 11 yeni ülkeye giriş yapmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Hem dijitalleşme hem bayi yatırımları olacak

Her sektörde olduğu gibi mobilya sektöründe de dijitalleşmenin artacağını ve sektörün geleceğini belirleyeceğini söyleyen Kaplan, iki kanaldan da satışa devam edeceklerini belirterek; “Dijitalleşme artıyor ama mağazacılık da aynı önemle devam ediyor. Her iki kanaldan da satış yapmak üzerine kurgumuzu yapıyoruz. Online satışlarımızda bayilerimiz önemli bir konumda. İki yapı da birbirini destekliyor.” dedi.

“Bir yandan da büyük şehirler başta olmak üzere Afyon, Kütahya, Muğla, Amasya, Yozgat, Kırıkkale, Burdur, Sinop Artvin gibi bölgelerde de yeni bayi adaylarıyla görüşmelerimize devam ediyoruz.” diye belirten Serkan Kaplan. “Bayimiz olmayı düşünen yatırımcıların www.kelebek.com adresinden başvurularını iletmesiyle yeni bayilik görüşmeleri başlamış bulunuyor.” dedi.