kalyon

Kalyon Holding, 45. yaşını kutladı!

Şirket haberleri 17.03.2019 09:58

İnşaat- gayrimenkul, enerji, havacılık gibi sektörlerde faaliyet gösteren Kalyon Holding, 45. yaşını kutladı.

Kalyon Holding'in inşaat, enerji, gayrimenkul yatırım ve havacılık sektöründeki kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin akademik yönetimi ‘Ortak Aklımızla Geleceğe' çalıştayı için Antalya'da bir araya geldiler.

8-10 mart tarihleri arasında düzenlenen Ortak Akıl Çalıştayı, 8 Mart akşamı Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu'nun açılış konuşmasıyla başladı.

Öncelikle fedakârlıkları ve emekleriyle insanlığın umudunu yeşerten kadınların Kadınlar Günü'nü kutlayan Cemal Kalyoncu konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Şirket olarak 45. yılımız olsa da rahmetli babam 70 yıl önce ailemizi sektörle tanıştırmıştı. Hep birlikte başarılarla dolu 45 yılı geride bıraktık. Kalyon'u bir dünya markası haline getirdik. Bugün Katar'dan Arnavutluk'a, Özbekistan'dan Peru'ya kadar büyük bir coğrafyada Kalyon'la çalışma taleplerini yoğun bir şekilde görüyoruz. Farklı sektörlerde iz bırakan büyük projelere, dev eserlere sizlerle birlikte başarılı bir şekilde imza attık. Gücümüzü birlikteliğimizden aldık ve bu birliktelik bizi daha nice başarılara götürecek.”

Cemal Kalyoncu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü ve hocaları ile Kalyon bünyesinde yer alan inşaat, enerji, gayrimenkul ve havacılık gruplarını ayrı ayrı tebrik ederek sözlerini sonlandırdı.

“Teknolojiye her zamankinden daha fazla yatırım yapacağız”

9 Mart sabahı çalışmaları, Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu ve Kalyon Holding İcra Kurulu Üyeleri ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen'in konuşmalarıyla başladı. 45 yılda birçok başarıya imza attıklarını, yeni yatırımlarda ise teknolojiye her zamankinden daha fazla yatırım yapacaklarını ifade eden Cemal Kalyoncu, sosyal sorumluluk alanında en büyük icraatları olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin ulusal ve uluslararası düzeyde büyük bir başarı örneği olmaya devam edeceğini belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından kurumsal değerler ve farkındalık başta olmak üzere Kalyon'un misyonu, geleceğe bakış açışı, sektörel ve küresel tercihlerinin 8'er kişilik gruplarda ele alındığı bir ortak akıl toplantısı düzenlendi.

“Prensiplerimizden asla taviz vermedik…”

Söz konusu toplantıların ardından düzenlenen gala yemeğinde duygusal bir konuşma yapan Cemal Kalyoncu, Kalyon'u kurarak bugünlere gelmesinde büyük emeği olan rahmetli ağabeyi Hasan Kalyoncu'yu andı ve şirket olarak kuruldukları günden bu yana dürüst olmak ve iyi iş ilişkileri kurmak, işi zamanında yapmak, kaliteli iş yapmak gibi 3 ana prensibi benimsediklerini ve yıllar içerisinde bu prensiplerden asla taviz vermediklerini, bu sayede büyük başarılara imza attıklarını ifade etti. Bundan sonraki dönemde de kurum olarak akıllı binalar, akıllı altyapılar ve şehirler, yapay zeka ve nesnelerin interneti ile hız çağına gireceklerini söyledi.

“Ülkeme, aileme ve çalışanlarıma olan inancım tamdır”

Cemal Kalyoncu; bugün güçlü bir marka olmak için nitelik, yarar, değer, kültür ve kurumsal kimlik gibi tam 5 unsura ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kuruldugˆumuz gu¨nden bu yana teknolojiye, inovasyona ve tasarıma o¨nem verdik. Hedefimiz; çevreye duyarlı bir s¸ekilde, ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaktı. Bu¨tu¨n bunları yaparken sosyal sorumlulugˆu da hiçbir zaman unutmadık. Vakfımız ve U¨niversitemizle birlikte; adalet ve ahlaki değerlerimize uygun egˆitim veren, aras¸tırma ve yenilik odaklı kurumlar oluşturmayı hedefledik.”

Etkinliğin son gününde ortak akıl toplantılarından çıkan sonuçları değerlendirmek üzere şirket bünyesindeki bütün gruplarla ayrı ayrı bir araya gelen Cemal Kalyoncu, yöneticileriyle birlikte geleceğe yönelik yol haritasını belirledi.