kalekimin avcılardaki arge merkezi

Kalekim, Ar-Ge merkezi oldu!

Şirket haberleri 23.09.2017 09:54

Kalekim, Avcılar'daki birimini Ar-Ge merkezine çevirdi. Firma, Ar-Ge alanındaki yatırımlarıyla dikkat çekiyor.

Yapı kimyasalları sektörünün öncü ve lider firması olarak her yapıya özel teknik çözümler sunan Kalekim, Avcılar'daki lokasyonunda Ar-Ge Merkezi olarak faaliyet göstermeye başladı. Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Kalekim'i rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri Ar-Ge'ye yaptığı yatırımdır. Bugün Türkiye'de sadece 624 şirketin içinde olduğu Ar-Ge merkezlerinden biri olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Yapı kimyasalları sektörünün jenerik markasını yaratan Kalekim, 44 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle yeni ürünler geliştirip, yepyeni projelere imza atarak sektörde ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. İstanbul (2), Yozgat, Isparta, Mersin, Erzurum ve Mardin tesislerinde, her türlü yapı kimyasalları, boya-sıva ile ısı ve su yalıtımı ürünleri üreterek yapı sektöründe öncülüğünü sürdüren Kalekim'in İstanbul Avcılar'daki merkezi , Eylül 2017 itibarıyla Ar-Ge Merkezi olarak tescillendi.

Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş “Şirketimizin DNA'sında liderlik var. Liderliğimizi perçinleyecek, sektörümüzde fark yaratan ürünleri tüketicilerimize sunmak için bu önemli adımı attık. Başvuru sürecinin başarı ile tamamlanması sonucu Avcılardaki merkezimiz, 12 Eylül 2017 itibarıyla Kalekim, Ar-Ge Merkezi olarak tescillendi. Hedefimiz ulusal ve uluslararası pazarda daha etkili projelere imza atmak. Bugün donanımlı ve deneyimli personelimiz ve ileri teknolojiyle donatılmış laboratuvarımızda yenilikçi ürünler geliştiriyoruz. Sektörün öncü kuruluşu olarak, üniversiteler işbirlikleri ve devlet destekli ile yenilikçi projeler yürütüyoruz.

Kalekim Ar-Ge Merkezi

Kalekim Ar-Ge Merkezi'nde, 200'ü aşkım üründen oluşan; çimento, reçine, dispersiyon gibi kimyaları içinde barındıran; seramik uygulamaları, su yalıtımı, ısı yalıtımı, zemin sistemleri, boya, sıva, tamir harçları, yüzey hazırlık malzemeleri gibi çok çeşitli ürün gruplarını içeren, ürün gamının tüm geliştirme ve iyileştirme faaliyeti herhangi bir know-how transferi olmaksızın yürütülüyor.

Farklı coğrafyalarda üretim kabiliyeti

Ürün geliştirme laboratuvarlarında ürün gruplarının Avrupa normlarına uygun olarak tüm testleri yapılabilirken, üretim yapılan coğrafya neresi olursa olsun bulunduğu bölgedeki hammaddeler ile aynı kalitede ürünler üretilebilmesini sağlayacak reçeteler geliştiriliyor.

Yaşlandırma cihazları ve özel iklim simulasyon kabinleri ile ile ürünlerin uygulama sırasında ve sonrasındaki performansları test ediliyor

Farklı iklim koşullarını simüle eden sıcaklık ve nem ayarlı özel kabinlerde uygulama ve performans testleri yapılabiliyor. Sektöründe dünyada sınırlı sayıda bulunan yaşlandırma cihazları ile ürünlerin dış cephe dayanımları test ediliyor.

Ar-Ge yapısını, sadece performans analizine dayalı Ar-Ge' den, performans ile birlikte fiziksel ve kimyasal çözümlemeye dayalı hale döndürmek vizyonu ile kurulan Uygulamalı Araştırma Laboratuvarı en teknolojik cihazlarla donatıldı. Uygulamalı Araştırma Laboratuvarı'nda yapılan çalışmalarla ürün geliştirme çalışmalarına büyük destek sağlanırken, daha yenilikçi ürünleri hayata geçirme potansiyeli ve ürün geliştirme hızı artıyor. Uygulama ve performans testleri başarıyla sonuçlandırılan ürünler, tüketici ve profesyonellerle buluşturuluyor.

Kalekim'in Ar-Ge gücü uluslararası platformlarda tanıtılıyor

Yapılan bilimsel çalışmalar ulusal ve uluslararası konferanslarda sunuluyor ve böylece Kalekim'in Ar-Ge gücü çeşitli platformlarda tanıtılıyor. Bugüne kadar çimento, kuru harçlar ve boya konusunda uluslararası pek çok konferansta ülkemizi temsil eden Kalekim, bunun son örneği olarak Almanya'da düzenlenen Drymix Mortar Konferansı'nda sunum yapan ve tek Türk üretici firma oldu.