JLL logo
Haberler / Şirket haberleri / JLL Türkiye ofis ve lojistik departmanı 2014 yılına hızlı başladı

JLL Türkiye ofis ve lojistik departmanı 2014 yılına hızlı başladı

Şirket haberleri 08.04.2014 12:23

2014'ün ilk üç ayında birçok prestijli ve metrekare olarak büyük işlemlere imza atan JLL, toplam 14.399 m²’lik ofis kiralama işlemini gerçekleştirdi

70 ülkede 200'den fazla kurumsal ofisiyle ticari gayrimenkul üzerine finansal ve profesyonel hizmetler veren ve yatırım yönetimi alanında danışmanlık hizmeti sunan JLL, gerçekleştirdiği ofis işlemleriyle 2014'e hızlı başladı. 2014'ün ilk üç ayında birçok prestijli ve metrekare olarak büyük işlemlere imza atan JLL, toplam 14.399 m²'lik ofis kiralama işlemini gerçekleştirdi.

JLL Türkiye Ofis ve Lojistik Departmanı'nın 2014 ilk çeyreğinde kiralama yaptığı sektörlerinde öncü şirketler arasında 10 yerli ve yabancı firma bulunuyor. JLL Ofis ve Lojistik Departmanı, ilk çeyreğin en önemli işlemlerinden olan Amerikalı lider ilaç firmasının Levent 199'daki 3.936 m2'lik ve Amerika'nın önde gelen sigorta firmasının Orjin Maslak projesindeki 4.260 m2'lik taşınma işlemlerini mal sahibi danışmanlığı ve kiracı temsilciliği hizmetleriyle başarıyla tamamlamıştır. İstanbul ofis pazarında, Merkezi İş Alanı (MİA) alt pazarının en önemli merkezlerinden Levent ve Maslak'ta gerçekleşen bu işlemler neticesinde JLL, bu bölgelerdeki en yüksek ofis kira bedeli eğilimini belirlemiş oldu.

Yılın ilk üç ayında yapılan işlemleri değerlendiren JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş, “İstanbul, Türkiye'nin en gelişmiş ve en hareketli ofis pazarı olma özelliğini korurken, birçok ulusal ve uluslararası firmanın da tercihi olmayı sürdürmektedir. Bu durum ofis alanlarına olan talebin artmasını tetiklerken, ofis amaçlı olarak konumlanan, kalitesi yüksek ofis alanları da önem kazanmıştır. İstanbul'da ofis işlemlerinin JLL'nin öncülüğünde gerçekleşirken şirketimiz, kurumların çalışma alanındaki verimliliğini artıracak ihtiyaçlara doğru çözümleri üretmeye çalışmaktadır. O nedenle 2014'ün ilk üç ayında yaptığımız 14.399 m²'lik ofis işlemi, bizim için oldukça önemlidir” açıklamasında bulundu.