İGA İKMAL TERMİNALİ

İGA İkmal Terminali projesinde ÇED süreci başladı

Şirket haberleri Emine Pile 01.07.2016
İstanbul Arnavutköy'de İstanbul Yeni Havalimanı Proje Sahası mevkiinde hayata geçirilen İGA İkmal Terminali projesinde ÇED Süreci başladı.
İGA Havalimanları İnşaatı Adi Ortaklığı Ticari İşletmesi tarafından İstanbul Yeni Havalimanı Proje Sahası mevkiinde yapılması planlanan İGA İKMAL TERMİNALİ projesinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başladı. 140 bin metrekarelik bir alanda gerçekleştirilmesi planlanan proje ile havalimanı işletilmesi sırasında uçaklar için gerekli yakıtın deniz yoluyla getirilmesi amaçlanıyor. Yeni Havalimanı Projesi'nin işletme aşamalarında İstanbul'un mevcut trafik yüküne minimum düzeyde ilave yük getirilmesi planlanıyor.

PROJE BEDELİ 133 MİLYON 580 BİN TL

Proje bedeli 133 milyon 580 bin lira olan projenin Arnavutöy'ün Tayakadoın Mahallesi'nde yer alıyor.

Söz konusu İkmal Terminali; kara alanı ile bağlantı sağlayacak dolgu alanı, yanaşma ve bağlama yapacak gemilerin kötü hava şartlarında korunabileceği doğu dalgakıranı ile mahmuz, kuru yük ve genel kargo gemilerinin yanaşabileceği bir rıhtım ve sıvı yük gemilerinin yanaşma ve bağlanması için bir dolfen tipi iskele yapısından
oluşuyor. 

İGA İkmal Terminali Projesi” İstanbul Yeni Havalimanının işletilmesi sırasında uçaklar için gerekli akaryakıt ikmalinin gerçekleştirilmesi amacıyla ortaya çıkmış bir projedir.

iga istanbul yeni havalimanı havalimanı inşaatı İGA İkmal Terminali