H&M Türkiye

H&M Point Bornova AVM'ye en büyük mağazasını açacak

Şirket haberleri Hüseyin Belibağlı 04.12.2014
İsveçli H&M (Hennes & Mauritz AB), Türkiye'deki en büyük mağazasını 3200 metrekare ile Point Bornova AVM'ye açmaya hazırlanıyor
Dünyanın güçlü moda perakendecilerinden İsveçli H&M (Hennes & Mauritz AB), İzmir'deki ilk mağazasını Point Bornova AVM'de açacak. Point Bornova'da açılacak mağaza 3 bin 200 metrekarelik alanı ile Türkiye'deki en büyük H&M mağazası olacak.

İzmir mağazasının 2015 yılı sonbaharında açılacağını duyuran H&M Türkiye Ülke Müdürü Thomas Coellner, iki kattan oluşacak mağazada kadın, erkek, çocuk ve markanın tüm diğer konseptlerinin yer alacağını, mağazada home konseptinin de satışa sunulacağı belirttti. Ülke Müdürü Coellner, “Türkiye'nin üçüncü en büyük şehri olan ve moda bilinci yüksek bir kitleye sahip İzmir'deki açılışımız için çok heyecanlıyız. İzmir'li müşterilerimizden Türkiye pazarına girişimizden itibaren süre gelen bir ilgi görmekteydik" açıklamalarını yaptı.

Gördükleri ilgi neticesinde, marka kimliklerine uygun bir lokasyonda yer bularak, doğru zamanda İzmirli moda severlere ilham verecek bir mağaza açmayı hedeflediklerini anlatan Coellner, "İzmir mağazamızı açacak olmamızdan dolayı heyecanımız büyük” şeklinde konuştu. konuştu. Coellner, 2010 yılında Türkiye pazarına giren H&M'in Türkiye'de yirmi dokuz mağazası bulunduğu bilgisini verdi. "Markamız dünya genelinde 55 pazarda yer alıyor" diyen Coellner, "Bu 55 pazarda yaklaşık 3 bin 400 mağazada müşterilerimiz ile buluşuyoruz" açıklamasını yaptı.

Hızlı moda akımının başdöndürücü bir çalışma performansı gerektirdiğinin de altını çizen H&M Türkiye Ülke Müdürü Thomas Coellner, “Trendleri çok geniş bir yelpaze ile en iyi fiyata sunan H&M, tüm dünyada ulaşılabilir modanın öncüsü olarak en sevilen giyim markaları arasında yer alıyor. Biz bu özelliğimizin yanı sıra 'hızlı'yız da. Artık moda bu anlayışla hareket etmeyi gerektiriyor ” değerlendirmelerinde bulundu.

Dünya

H&M Point Bornova AVM H&M Türkiye Ülke Müdürü Thomas Coellner