hilti türkiye

Hilti Türkiye yoluna tam gaz devam ediyor!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 26.02.2015
Hilti Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü Mehmetçik Kalay, emlaktasondakika.com'a özel açıklamalarda bulundu.
İlk olarak 1981 yılında Türkiye'ye distribütor aracılığıyla giren ve 1998'de firma olarak büyük bir yatırım yapan Hilti, büyümeye devam ediyor. Geliştirdiği teknolojik ürünleriyle adından sıkça söz ettiren firmanın Türkiye ekibi 200 kişiden fazla.

Yüzde 20 büyüme hedefi

Moğolistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Moldova, Gürcistan ve Kuzey Irak gibi ülkelerde de faaliyet gösteren Hilti Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü Mehmetçik Kalay, 2014'te gerçekleşen yüzde 35'lik büyümenin ardından 2015'te minimum yüzde 20'lik bir büyüme öngördüklerini belirtti. Kalay ‘Türkiye'de inşaat sektörü gelişiyor ve bununla birlikte kalite çok ön plana çıkıyor. Deprem kuşağındayız ve 1999'da yaşanan depremle geliştirilen yönetmelikler güvenliği ön plana çıkarttı. Hilti, güvenliğe önem veren bir marka olduğu için talepler arttı. Hilti, dünyadaki büyüme için Türkiye'ye güveniyor' diye konuştu.

Dönüşüm fırsatı kaçırılmamalı

Kentsel dönüşümün, Türkiye tarihinde yapı taşlarından birisi olduğunu dile getiren Mehmetçik Kalay ‘Bugün inşa edilen yapılarda önümüzdeki 50 yılda yaşayacağız. Dönüşüm kapsamında inşa edilecek binalar önümüzdeki yıllar için çok sağlam inşa edilmeli. Önümüzdeki yıllarda yüksek şiddetli bir deprem olması bekleniyor. Bu nedenle binalarda kullanılan ürünlerin deprem onaylı olması gerekiyor. Sismik onaylı ürünler, kentsel dönüşümde önem arz ediyor' şeklinde konuştu.

Güvenliğe önem veriyoruz

Hilti olarak iş güvenliğine önem verdiklerinin altını çizen Kalay ‘Kendi içimizde de denetimler yapıyoruz. Hilti markalı kırıcı, delicilerde elektrik kesilmesi durumunda makine kendini durdurduktan sonra kendi kendine yeniden çalışmayacak şekilde tasarlanıyor. Biz dizaynlarımızda aldığımız güvenlik önlemlerimizle farklılaşıyoruz' dedi.

24 yeni ürün

2015 yılında 6 yeni ürünü piyasaya sunduklarını anlatan Kalay ‘Mayıs ayında ikinci, Eylül ayında ise üçüncü dalga gelecek ve toplam 24 ürün tanıtılmış olacak. Depreme dayanıklı dübellerimiz var. Mayıs ayında ise kablosuz ürünlerimizi tanıtacağız. Depreme dayanıklı dübel, deprem anında dinamik yük oluştuyor. Tüm yapılarda deprem anında oluşacak bu yük hesaplanır. Bizim dübelimiz 7 üzerinde depreme dayanıklı olarak tasarlandı' diye konuştu.

Ofis tasarımında çalışanların payı büyük

Şirket içerisinde yapılan organizasyonların birlikteliği arttırdığını söyleyen Kalay ‘İnovasyon çok önemli. Biz, yeni ofisimizi tasarlarken dahi çalışanlarımıza sorduk. Ofisimizde herkesin her şeyi var ancak kimsenin hiç bir şeyi yok konsepti hakim' dedi. Türkiye'nin 15 yıllık geleceğinde inşaatın büyük rol oynayacağını söyleyen Kalay ‘Sektörde olan herkes, katma değeri yüksek olarak ürünler üretmesi gerekiyor' açıklamasında bulundu.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

mehmetçik kalay hilti türkiye hilti türkiye ürünleri