Halk GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin

Halk GYO, 9.7 milyon net kâr elde etti

Şirket haberleri 12.05.2018 10:48

Halk GYO, aktif büyüklüğünü 2,4 milyar TL’ye, özkaynaklarını 1,9 milyar TL’ye yükseltti.

2018 yılı ilk çeyrek finansal verilerini açıklayan Halk GYO, aktif büyüklüğünü 2,4 milyar TL'ye, özkaynaklarını 1,9 milyar TL'ye yükseltti. Konut satışı, ofis kirası ve finansal gelirden oluşan toplam hasılatını 18 milyon TL olarak açıklayan Şirketin net dönem kârı ise 9,7 milyon TL olarak açıklandı.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşlarından bir olan Şirket, 2016 yılsonunda başladığı inşaat çalışmalarında yüzde 20 seviyelerine yaklaştı. 46 ve 34 katlı Halk Ofis Kuleleri'nin hızla yükseldiği projenin finansmanı konusunda da sektöre örnek olacak adımlar attı.

Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, “Faize değil reel ekonomiye dayalı ürünler geliştirerek Türkiye'nin ilk GYO sukuk ihracını gerçekleştirdik” dedi. Yetgin, “Hem yurtiçinde hem yurtdışında Türkiye'nin gayrimenkul sektöründeki değerini arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecek. Halk GYO olarak alternatif finansal yatırım araçları geliştirerek, müşteri ve yabancı yatırımcıların sayısında artışa yardımcı olarak ülkemizin marka değerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz” diye konuştu.