Bizimtepe Aydos / Halk GYO - Vakıf GYO

Halk GYO - Vakıf GYO firmasının Bizimtepe Aydos projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
halk gyo logo

Halk GYO, 2015 yılına göre yüzde 14 büyüdü

Şirket haberleri Emine Pile 05.08.2016
Halk GYO’nun 2016 ilk yarıyıl dönemine ait mali verileri açıklandı. Buna göre şirket yılın ilk yarısında gelirlerini artırdı.
Yılın ilk yarısında gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre % 14,21 oranında artıran şirketin dönem karı 22 milyon TL olarak gerçekleşti. 2016 yılı Haziran sonu itibariyle 896 milyon TL özkaynak büyüklüğüne ulaşan Halk GYO, toplam aktiflerinde de 2015 yılının aynı dönemine kıyasla %14,40 oranında büyüme sağladı.

Türkiye ekonomisi ve faaliyette bulunduğu GYO sektörünün önemli bir aktörü olan Halk GYO, gerek tamamladığı gerekse devam eden projeleri ile ülkesine, sektörüne ve tüm paydaşlarına değer sağlayan saygın ve bir kurum olma hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM)

Ülkemizin en önemli projelerinden olan ve İstanbul'un dünyanın sayılı finans merkezlerinden biri olması vizyonu ile geliştirilen projenin en büyük paydaşı olan şirket, 46 ve 34 katlı iki kule ve 8 katlı üç binasının inşası için, ana yüklenici seçim sürecini başlatmış olmanın heyecanını yaşıyor.

Konut projeleri

Bu yıl içerisinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Er Konut İnşaat A.Ş. ile ortak geliştirilen ve Şehrin Gözdesi sloganıyla Erzurum'un merkezinde yükselen “Şehristan Konutları”nın inşaat ve satışlarına başlayan Halk GYO, Erzurum halkının da göstermiş olduğu ilgi ile kısa sürede projede önemli bir satış başarısı yakaladı.
Şirketin İstanbul ili dışındaki ilk konut projesi olan Eskişehir merkezli Panorama Plus ve Vakıf GYO işbirliği ile hayata geçirdiği Sancaktepe merkezli Bizimtepe Aydos konut projelerinde ise satışlar devam ediyor.

Kuruluşundan bu yana konut, turizm ve ofis projeleriyle portföyünü çeşitlendirerek büyüten Halk GYO, 2016 yılında da başarı tablosunu sürdürmeyi hedefliyor.

Dev kampanyada yerini aldı 

Misyonuna paralel olarak, ülkemizin geçirdiği zor günlerinde ekonomimize ve sektöre destek olmak amacıyla, GYODER önderliğinde başlatılan Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güç Birliği Kampanyası'nda da yerini aldı. Şirketin, İstanbul ili dışındaki ilk konut projesi olan Eskişehir Panorama Plus, Vakıf GYO A.Ş. ortaklığı ile hayata geçirdiği İstanbul Sancaktepe merkezli Bizimtepe Aydos ve son projesi olan Şehristan Konutları ile destek olduğu kampanyada faiz oranı aylık %0,70, peşinat ise %20 olarak uygulanıyor. Sektörün diğer önde gelen gayrimenkul ve inşaat şirketlerinin de katılım gerçekleştirdiği ve yaklaşık 1 ay sürecek kampanya ile özellikle konut sektöründeki satışların hız kesmeden devam etmesi öngörülüyor.

Halk GYO 2016 İkinci Çeyrek Mali Verileri:

  • Toplam Aktifler: 1.073 milyon TL
  • Özkaynaklar: 896 milyon TL
  • Satış Gelirleri: 40,2 milyon TL
  • Net Dönem Karı: 22 milyon TL
  • Gayrimenkul Portföy Büyüklüğü: 1,9 milyar TL

Halk GYO Halk GYO mali verileri