Hollandalı Mexx

Eroğlu Holding, Hollandalı Mexx’i satın aldı!

Şirket haberleri Emine Pile 29.01.2015
İnşaat, gayrimenkul ve tekstil sektöründe önde gelen şirketler arasında bulunan Eroğlu Holding, Hollanda menşeli moda markası Mexx'i satın aldı.
Loft ve Colin's gibi markaları bünyesinde bulunduran Eroğlu Holding, satın aldığı Hollandalı Mexx markası ile Türkiye'de 5 yıl içinde 100 mağaza açmayı hedefliyor.  

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Aralık ayında yaptığı açıklamada, Avrupa'da 300'ün üzerinde mağazası olan Hollandalı Mexx'in iflası ile bazı Türk firmaların da sıkıntıya girdiğini açıklamıştı.

TGSD'den yapılan açıklamada, Mexx'in iflası nedeniyle ödeme yapamadığı ve iflas kararıyla 25'in üzerinde Türk ihracatçısının TGSD'ye başvurarak destek talep ettiği belirtilmişti.

Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu ise satın alma ile ilgili yaptığı açıklamada, Mexx ile Türkiye'de 5 yıl içinde açacağı mağazalarla bir milyar TL ciro yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Açıklamaya göre, dünya moda devleri arasında yer alan Mexx, 56 ülkede 500 mağaza ve 5,000 satış noktası ile faaliyet gösteriyor. Mexx'in, kadın, erkek ve çocuk kıyafetlerinin yanı sıra çanta, eşarp, parfüm ve gözlük koleksiyonları yer alıyor.

Dünya 

Eroğlu Holding Hollandalı Mexx tekstil TGSD