erdoğan bayraktar rahmi bayraktar

Erdoğan Bayraktar’ın oğlundan yeni inşaat şirketi!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 19.03.2015
Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Rahmi Bayraktar, Sütlüce merkezli BMM Grup İnşaat'a ortak oldu.
ESD - Çevre ve Şehircilik eski bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Rahmi Bayraktar, sektörde hızlı büyümeye devam ediyor. Son olarak Ofton İnşaat ile Koşuyolu'nda Elysium Elit projesini kat karşılığı şeklinde ortak olan firma, merkezi Beyoğlu'nda olan yeni bir şirkete ortak oldu.

BMM Grup İnşaat ismiyle gayrimenkul sektörüne adım atan firmanın sermayesi 10 milyon lira. Şirketin Rahmi Bayraktar dışında Nevzat Özülke ve Vahap Kanitoğlu gibi sektörün önemli isimlerini buluşturduğu ortaklık yapısı var.

Bulvar İstanbul projesinin yapımcı firması Özülke İnşaat'ın sahibi Nevzat Özülke, aynı zamanda Maksem Yapı'nın da sahibi. BMM'in diğer ortağı ise Halkalı'da Rota Office'i hayata geçiren Mert Döküm İnşaat'ın patronu Vahap Kanitoğlu.

BMM Grup İnşaat'ta hangi ortak ne kadar paya sahip?

Rahmi Bayraktar'ın sahibi olduğu Bayraktar İnşaat'ın payı 3 milyon 400 bin lira,

Nevzat Özülke'nin sahibi olduğu Maksem Yapı'nın payı 3 milyon 300 bin lira,

Vahap Kanitoğlu'nun sahibi olduğu Mert Döküm İnşaat'ın payı ise 3 milyon 300 bin lira olarak belirlendi.

Kim hangi görevi üstlendi?

Koşuyolu'ndaki arsa ile son dönemde gündemde olan Rahmi Bayraktar, BMM Grup İnşaat Şirketi'nin müştereken yönetim kurulu başkanlığını yürütecek. Nevzat Özülke ve Vahap Kanitoğlu'da firmanın yönetim kurulu üyeliği görevini yapacak.

5 Mart 2015 günü İstanbul Ticaret Odası'na kayıt olan firmanın merkezi Sütlüce Örnektepe Mahallesi'nde bulunmakta. Bu bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının son dönemde ağırlık kazanması, şirketin Beyoğlu'nda dönüşüm yapacağı fikrini akıllara getiriyor. 

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

bmm grup inşaat rahmi bayraktar yeni şirket erdoğan bayraktar bayraktar inşaat bayraktar inşaat koşuyolu nevzat özülke ofton koşuyolu bayraktar inşaat rahmi bayraktar kimdir