Efitaş İnşaat

Efitaş İnşaat konkordatodan çıktı!

Şirket haberleri 06.03.2020 08:45

Efitaş İnşaat yetkilileri konkordato sürecinden çıktığını açıkladı.

İşte Efitaş İnşaat'ın konkordato açıklaması:

"Gerek ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar, gerekse sektörel olarak yaşanan sıkıntılar sebebi ile konjonktürel dönemde birçok işletmede olduğu gibi grup şirketler de nakit akışı yönünden kısmi olarak zor duruma düşmüştür. Yaşanan bu gelişmeler sonucu profesyonel ekibimiz ve danışmanlarımızla yaptığımız istişareler ve incelemeler sonucu sorunların çözümü amacı ile konkordato kararı almak zorunda kalınmıştır. Konkordato kararının alınmasındaki temel amaç, alacaklılar yönünden kısa vadeli cebri icra tehdidinin tüm grubu olumsuz etkilemesi, iş gücü ile oluşturulacak katma değerin ve grubun sahip olduğu mal varlığının borç yönetiminde doğru bir planla kullanılamamasının önüne geçmekti.

Nitekim iyi niyetle çıktığımız bu yolda şu an geldiğimiz aşama, aldığımız kararın doğru bir karar olduğunu ve çözüm odaklı bir planlama ile bu işten en az mağduriyetle çıkılabileceğini hepimize göstermiştir. Şirket ortakları, profesyonelleri ve danışmanlarımızla beraber kısa süre içinde doğru planlamalar yaparak, istatistiklerin çok üzerinde değerlerle konkordatodan feragat etme imkanına kavuştuk. Gerek piyasa, gerekse tüm finansal alacaklılarımızın tamamı ile mutabık kalıp anlaşarak konkordatonun özünde bulunan alacaklılarla anlaşma şartını çok hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş, konkordatoya olan ihtiyacımızı 5 ay içinde ortadan kaldırmış olduk. 48 yıllık iş tecrübemizin ve piyasaya vermiş olduğumuz güvenin olumlu sonuçlarını, bu en zor günümüzde görmüş olduk.

Değerli iş ortaklarımızın en başından itibaren bizlerin yanında olduğunu hissettirmesi, tam destek vermesi ve borcun tasfiyesi için arz ettiğimiz taleplerimizle ilgili olumlu geri bildirim yapması şirketimizi ayakta tutmuş, kurtulmasına ve borçlarını tamamen tasfiye etmesine imkan sağlamıştır. Bundan sonra var gücümüzle çalışarak ALLAH'ın da yardımı ile borçlarımızı tasfiye etmekten başka bir sorun kalmamıştır.

Konkordatodan başarı ile çıkmamızın, tüm çalışanlarımız ve iş ortaklarımızın bize inanarak verdiği desteklerinin eseri olduğunu bilerek iş yaşamımıza devam edeceğimizi, tecrübenin bize sağladığı inanılmaz katkıyı ve bu sorunlardan daha da güçlenerek çıkmayı başardığımızı içten teşekkür ederek tüm Kamuoyunun bilgisine arz ederiz."

Saygılarımızla