212-avm

Edip Gayrimenkul 80 milyon euro kredi çekti!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 02.03.2017
Edip Gayrimenkul, Basın Ekspres Yolu'nda sahip olduğu 212 AVM'nin gelirlerine bağlı olarak 80 milyon euro kredi kullandı.
Edip Gayrimenkul, 212 Alışveriş Merkezi'nin gelirine bağlı olarak Türkiye Halk Bankası'ndan 80 milyon euro kredi kullandı. Konuyla ilgili olarak şirketin detayları şöyle;

Bağlı ortaklığımız Edip Uluslararası Gayrimenkul ve Turizm A.Ş. ile Türkiye Halk Bankası A.Ş. arasında 80.000.000 Euro (Seksenmilyon AVRO) limitli 13 yıl vadeli, geri ödeme planı 212 İstanbul Alışveriş Merkezi gelirlerine endeksli bir kredi sözleşmesi imzalanmıştır.

Bu kredi sözleşmesi limiti dahilinde kullanılacak olan tutarlar ile, Bağlı ortaklığımızın Aareal Bank A.G. ile yapmış olduğu 19.12.2017 vadeli kredi sözleşmesinin bakiyesi olan 61.351.400 Euro ve alışveriş merkezinin inşaatı sırasında ana ortak sıfatıyla Şirketimiz (Edip Gayrimenkul Yatırım San. ve Tic. A.Ş.) tarafından sağlanan finansman nedeniyle oluşan diğer finansal borçlar kapatılacaktır. Kredinin kullanımı ile birlikte Aareal Bank A.G. lehine olan alışveriş merkezi ipoteği fek edilerek yerine Türkiye Halk Bankası A.Ş. geçecektir.

Bu kapsamda, grubumuz tarafından 212istanbul alışveriş merkezinin inşaatı için alınmış tüm banka kredileri ve diğer finansal borçların tek ödeme planı altında uzun vadeli olarak yapılandırıldığını kamuoyu ve ortaklarımızın bilgisine sunarız.

edip gayrimenkul 212 avm edip gayrimenkul kredi