E.C.A
Haberler / Şirket haberleri / E.C.A. doğal gazın ulaşacağı yeni illerde hizmetlerini arttırıyor

E.C.A. doğal gazın ulaşacağı yeni illerde hizmetlerini arttırıyor

Şirket haberleri 26.01.2021 17:09

E.C.A., doğal gaz hattının ulaşacağı 16 ilde 32 ilçenin kombi satış ve satış sonrası destek hizmetlerini derinleştiriyor.

Isıtma-soğutma sistemlerinde dünya pazar büyüklüğü açısından 22. sırada bulunan Türkiye'de sektörün büyüme gücünün başrol oyuncularından E.C.A., geniş bayi ağı ve güçlü satış sonrası hizmetleriyle doğalgazın ulaşacağı yaklaşık 16 ilin 32 ilçesinde faaliyetlerini güçlendiriyor.

 

Son 10 yılda önemli bir ivme yakalayan kombi sektörü, doğalgazın ulaşmadığı illere bu hizmetin sağlanmasıyla daha da güçleniyor. 2020'de olduğu gibi 2021'de de pek çok ilde oluşturulan boru hatlarıyla doğalgazın kullanımı aktif hale getiriliyorken, sektörün üretim hacmi giderek artıyor. Türkiye'de yerli ve milli olmanın gururuyla 35 yılı aşkın süredir hizmet veren E.C.A., 2021 yılında doğalgaza kavuşan toplamda 16 ilin 32 ilçesini kombi teknolojileri ile tanıştırmaya hazırlanıyor. 

“Ürün gamımız, bayi kanalımız ve servis hizmetlerimiz çok güçlü” 

Ürünlerini güçlü üretim teknolojileri ve gelişmiş test süreçleriyle pazara sunan E.C.A., satış öncesi ve sonrasındaki süreçlere hakimiyetiyle biliniyor. E.C.A., yaygın bayi ağı ve yetkili servisleriyle tüketici memnuniyetini maksimum düzeyde sağlarken, sürdürülebilir ve yüksek performanslı ürünleriyle sektöre can suyu olmayı sürdürüyor. Temel ihtiyacı karşılayan ısıtma-soğutma sektöründe talebin hiçbir zaman eksilmeyeceğini ifade eden Emas Makina Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Özokumuşoğlu, E.C.A.'nın tüm tüketici ses gruplarında farklı alım gücüne sahip tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun çözümler üreterek, yeni kullanıcılara geniş bayi ağı ve güçlü satış sonrası hizmetleriyle ulaşmaya devam edeceğini söylüyor. Mehmet Özokumuşoğlu, şu sözleri kaydediyor: “Gaz pazarlarındaki dinamik değişim ve gaz verilen yeni bölgelerin sayısının artması gelişime daima açık bir kuruluş olarak iş modellerimizde Ar-Ge çalışmaları yapmamızı sağlıyor. Nitelikli insan kaynağımız, bayi kanalımız, servis teşkilatımız, mevcut ve geniş bir ürün gamımız var. Bu yıl bayi kanalının geliştirilmesi yönünde daha kapsamlı ve özel bir yönetim modeli izledik. Türkiye'nin doğalgaz verilen çok sayıda il ve ilçesinde de bu yeni modelimizle var olacağız.  Özellikle bayilerin marka sadakatinin arttırılması, bayilere yönelik kampanyaların yapılması, statülerini kolaylaştıracak ek argümanların hayata geçirilmesi ve önemi artan finansman yönetimi konusunda ilave eğitimlerle kabiliyetlerinin desteklenmesi 2021 yılındaki ana stratejimiz olacak. Söz konusu bölgelerdeki yeni kullanıcılarımız bayilerimizin bu güçle ve istikrarla çalıştıklarından emin olabilirler.” Özokumuşoğlu, E.C.A.'nın doğalgaz hattının yeni ulaşacağı il ve ilçelerde kombi satın alma sürecinden montaj, bakım ve servis desteklerine kadar her süreçte 7/24 müşteri hizmeti birimleriyle kullanıcılarının yanında olduğunu aktararak merdiven altı olarak tabir edilen ve kendilerini servis veya satış noktası olarak gösteren kurumlara itibar edilmemesi konusunun da altını çizerek uyarıda bulunuyor.

 

Yeni gaz bölgelerinde yeni nesil ürünler de satışa sunulacak 

E.C.A., oda termostatı aracılığıyla cep telefonundan kumanda edilebilen Proteus Premix kombilerde 5 yıllık garanti kampanyasını 2021 yılsonuna kadar uzattı. Ergonomik tasarımın yanı sıra düşük atık gaz emisyonu ve enerji verimli sirkülasyon pompası ile daha az enerji tüketiminin yolunu açan Proteus Premix, ErP yönetmenliğine uygun, A enerji verimlilik sınıfıyla sürdürülebilir dünyaya katkı sağlıyor. 

 

Öte yandan ürünlerinde kullandığı nano-seramik kaplama teknolojisi ve daldırma yaş boya ile korozyona karşı mükemmel dayanım vurgusuna sağlık boyutunu da ekleyen E.C.A.'nın nem haznesi ilavesiyle geliştirdiği panel radyatörler de bu yılın en inovatif ürünleri arasından gösteriliyor. Yeni bölgelerde de satışa sunulacak olan radyatörün üst kapağı ile bütünleşik tasarıma sahip nemlendirme haznesi, üzerindeki dekoratif buhar delikleri sayesinde, yaşam alanlarındaki havayı nemlendirerek, kullanıcıların kuru bir ortama maruz kalmalarını önlüyor. Kuru havadan kaynaklanan kuru cilt, kuru öksürük, baş ağrısı, burun tıkanıklığı, dudak çatlaması gibi sağlık problemlerinin önüne geçmek üzere geliştirilen nem hazneli panel radyatörler, nem dengesini sağlayarak tüketicisine yaşam alanları için ideal ısı koşullarını vadediyor. Dekoratif bir tasarıma sahip nem haznesinin buhar delikleri, radyatör kapağını açmadan rahat bir biçimde hazneye su doldurulmasına olanak verirken radyatörden çıkartılıp elde veya bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.