uğur dumankaya

Dumankaya, Eylül’de 2 milyarlık proje açıklayacak!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 08.04.2015
Dumankaya İnşaat, Fikirtepe ve Gebze'deki projelerini Eylül ayında satışa açacak.
Gayrimenkul sektörünün lokomotif firmalarından olan Dumankaya İnşaat, Bahçeşehir'in ilk home ofis projesi olan Flex Office'i tanıttı. Yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gören ve 119 bin liradan başlayan fiyatlarla satışta olan proje 321 birimden oluşmakta.

Fikirtepe ve Gebze Eylül'de

Yapılan anketlerde İstanbul'da en beğenilen marka olan Dumankaya, yıl sonunda 600 milyon liralık ciroya ulaşmayı hedefliyor. Bu kapsamında şirket, 2015 yılının Eylül ayında yatırım değeri 1'er milyar lira olan Fikirtepe ve Gebze projelerini satışa açacak. Kentsel dönüşüm kapsamındaki Fikirtepe'de hak sahipleriyle anlaşmaya devam eden firma, Gebze'de 5 bin konutluk dev projenin de startını vermiş olacak.

Amortisman süresini geriye çekti

İstanbul'da ofis sürelerinin 16-20 yıl bandında olduğu bu dönemde Dumankaya, bu projesinde amortisman süresini 10 yıl ve daha az olarak belirledi. Yüzde 28'i stüdyolardan, yüzde 31'i 1+1'lerden ve yüzde 40'ı 2+1'lerden meydana gelen proje yabancılardan da yoğun ilgi görüyor.

Satışları yükseldi, yabancı ilgisi arttı

Geçen yılın ilk çeyreğine göre satışlarını yüzde 19 seviyesinde arttıran Dumankaya İnşaat, şu ana kadar 2015'te 106 milyonluk satış gerçekleştirdi. Bunların yüzde 64'ü Avrupa, yüzde 36'sı ise Anadolu Yakası'ndaki projelerde meydana geldi. Öte yandan toplam satışın yüzde 32'si, içerisinde blok olmak üzere yabancılara yapıldı.

Problemler çözülüyor

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya 'Bazı projelerin tesliminde geç kalıyor olabiliriz ancak tüm aksaklıkları gideriyoruz. Miks ve Ritim'de teslim tarihlerini erteledik ancak tüm bunları yatırımcılarla konuşuyoruz' ifadelerini kullandı.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

dumankaya inşaat projeleri dumankaya inşaat gebze dumankaya inşaat fikirtepe