doğa başyapı yenibosna arsası projesi

Doğa-Başyapı, Yenibosna’da düğmeye bastı!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 09.04.2015
Emlak Konut GYO'nun Yenibosna'da ihale ettiği ve Doğa Şehircilik-Başyapı'nın kazandığı arsa üzerinde çalışmalar başladı.
Doğa Şehircilik ile Başyapı, Emlak Konut GYO'nun Yenibosna'da havalimanı ve E5 karayolunun yanı başında satışa açtığı arsanın ihalesini 440 milyon liralık teklifle kazanmıştı. O dönemde uzunca bir süre konuşulan ihaleye konu arsada ortaklar, çalışmaya başladı.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=do%c4%9fa+ba%c5%9fyap%c4%b1+yenibosna+projesi'>doğa başyapı yenibosna projesi</a> emlak konut

Satış toplam gelirinin yüzde 39'luk bölümü olan 171 milyon 600 bin lirayı Emlak Konut'a arsa payı olarak teklif eden ortaklar, 36 bin 174 metrekare büyüklüğe sahip arsada tabelayı dikti. 21 bin 799 metrekaresi turizm+hizmet alanı veya turizm tesis alanı olarak değerlendirilebilen arsanın 14 bin 375 metrekarelik bölümü park kapsamında yer almakta.

Doğa-Başyapı ortaklığı, turizm+hizmet alanı kapsamında katlı otopark, iş merkezi, ofis-büro, çarşı, çok katlı mağaza, rezidans, AVM, lokanta, otel-motel, konaklama tesisi, yönetim binaları, banka, finans kurumu ve benzeri fonksiyonlar ile kütüphane, nikah salonu, halk eğitim merkezi, huzurevi, çocuk bakımevi, müze, sinema, tiyatro, kütüphane, sergi salonu gibi kültürel tesisleri ve çevre koşullarına uygun olmak şartı ile özel sağlık veya özel eğitim tesisi, özel sosyal tesisi inşa edebilir.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

doğa şehircilik başyapı yenibosna emlak konut yenibosna doğa başyapı yenibosna projesi