dap ile rotana yetkilileri

Dap ile Rotana 4 otel için anlaştı, ikisi açıldı!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 01.10.2015
Dap Holding, Rotana'nın Arjaan markasına Burgu, Tango, Dalga, Vazo projelerini teslim edecek.
Dap ile Rotana, 4 proje için anlaşma sağladı. Burgu ve Tango Kule projeleri otel konseptinde hizmet vermeye başladı. Yıl sonuna kadar Dalga ile Vazo Kule projeleri de Arjaan işletmeciliğinde kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Konuyla ilgili emlaktasondakika.com olarak görüştüğümüz Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, işbirliği sürecini anlattı.

4 otelde anlaşma tamam

“Burada proje yatırımlarını biz gerçekleştiriyoruz. Rotana bizim işletmeciliğimizi yapıyor. Şu anda 4 otel için anlaşma yaptık Arjaan markasıyla. Burgu ve Tango ile Dalga ve Vazo işletmeye açılacak. Bugün iki oteli açıyoruz, yıl sonu itibariyle Dalga ve Vazo'da otel olarak hizmete açılacak”

Ortadoğu'nun Türkiye ilgisi artıyor

“Biz birçok grubu inceledik ve görüştük. Ancak Rotana 100 civarında otel işleten genç, dinamik, hızlı bir yapıya sahip. Ağırlıklı olrak Ortadoğu coğrafyasında çok yayılmış. Oradaki turistin doğrudan İstanbul ve Türkiye'ye çekilmesinde çok büyük katkı sağlayacak olan bir şirkte Rotana. Odalara gelen taleplere bakıldığında şimdiden bir etkisi olduğunu görüyoruz. Ortadoğu'dan Türkiye'ye gelen turizmdeki artış sayısı yüzde 20 civarında. Bu rakam daha da artacak”

Yeni yatırımlarda Rotana olabilir

“Biz önümüzdeki dönemde hayata geçireceğimiz projelerde de Rotana markasıyla çalışabiliriz. Ancak ilk olarak bu 4 otelin sonuçlarını görmeliyiz. Öte yandan Bodrum'daki projemizde de çalışmalara devam ediyoruz”

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

DAP ROTANA arjaan DAP ROTANA burgu kule