Çuhadaroğlu

Çuhadaroğlu, büyümesini sürdürüyor

Şirket haberleri Emine Pile 10.02.2016
Külçe alüminyumdan profil üretimi ve cephe sistemleri uygulamasına kadar tam entegrasyona sahip Çuhadaroğlu halka arzında talep toplama bugün başladı.
Deniz Yatırım liderliğindeki konsorsiyum 10-11-12 Şubat'ta talep topluyor. Konsorsiyumda Deniz Yatırım başta olmak üzere A1 Capital, Asya Yatırım, ATIG Yatırım, Bizim Menkul, Burgan Yatırım, Finans Yatırım, Gedik Yatırım, Invest AZ Yatırım, İnfo Yatırım, Meksa Yatırım, Metro Yatırım, Oyak Yatırım, Phillipcapital, Piramit Menkul, Şeker Yatırım, Tacirler Yatırım, Tekstil Yatırım, Tera Menkul, Turkish Yatırım, Vakıf Yatırım, Ziraat Yatırım yer alıyor.

Şirket sermaye artırımından sağlanan halka arz gelirini devam eden üretim kapasitesi, makine ve ekipman yatırımlarının tamamlanmasında ve hammadde olarak kullanılan alüminyum külçe tedariğinde kullanacak. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nejat Çuhadaroğlu: “Cirosu ve karı düzenli olarak büyüyen, bu yıl tamamlanacak yatırımlarla büyümesini sürdürmeyi hedefleyen, net finansal borcu olmayan şirketimize yatırımcıları ortak olmaya davet ediyoruz. Her bir ortağımızı Çuhadaroğlu Ailesinin yeni bir üyesi olarak görüyoruz.”

Günlük Alım Emri Uygulaması ile Şirket ortakları tarafından sağlanacak olan ve halka arz büyüklüğünün %40'ına karşılık gelen 14,8 milyon TL kaynak ile 20 işlem günü süreyle, Deniz Yatırım aracılığı ile 500.000 adet halka arz fiyatından ve günlük geçerli alım emri girilecek.

Bir diğer uygulama ise nakit kar payı dağıtımına ilişkin olacak… Şirket; 2015, 2016, 2017, 2018 ve 2019 mali yıllarına ilişkin olarak ilgili mevzuat çerçevesinde hesaplanan dağıtılabilir net dönem kârının asgari %30'unun pay sahiplerine nakit olarak dağıtmayı öngörüyor.

HALKA ARZIN KÜNYESİ

Halka Arzın Yapısı

  • Halka arz öncesi sermaye 62 milyon TL
  • Sermaye artırımı 9,25milyon TL
  • Ortak satışı 9,25 milyon TL
  • Birim pay fiyatı 2 TL
  • Halka Arz Büyüklüğü 37 milyon TL
Halka Arz Sonrası

  • Sermaye 71,25 milyon TL
  • Halka açıklık oranı %25,96
  • Şirket Değeri: 142,5
Halka Arz Tahsisatları

  • %80 Yurt içi bireysel yatırımcılar
  • %20 Yurt içi kurumsal yatırımcılar
Halka Arz Konsorsiyumu

Konsorsiyum Lideri: DenizYatırım
Konsorsiyum Üyeleri: A1 Capital, Asya Yatırım, ATIG Yatırım, Bizim Menkul, Burgan Yatırım, Finans Yatırım, Gedik Yatırım, Invest AZ, İnfo Yatırım, Meksa Yatırım, Metro Yatırım, Oyak Yatırım, Phillipcapital, Piramit Menkul, Şeker Yatırım, Tacirler Yatırım, Tekstil Yatırım, Tera Menkul, Turkish Yatırım, Vakıf Yatırım, Ziraat Yatırım.

 

Çuhadaroğlu halka arzı Deniz Yatırım