Ali Ağaoğlu

Başarılı iş adamı yerini kimseye kaptırmadı!

Şirket haberleri Emine Pile 17.12.2014
Araştırma şirketi Akademetre’nin 2014 Yılı En’leri araştırmasına göre Ali Ağaoğlu En Başarılı İş Adamı olarak belirlendi.
Akademetre tarafından 2014 Yılı En'leri araştırması 07-14 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 18 yaş ve üstü 453 kişi ile online ve yüz yüze yapılan araştırma kapsamında iş dünyasının en başarılı kurumları ve iş adamları belirlendi.

Yapılan araştırmaya göre yüzde 10,6 katılımcı oyu ile iş dünyasının en başarılı kurumu Koç Holding oldu. Koç Holding'in ardından sırasıyla; Yıldız Holding (%6.6), Sabancı Holding (%5.3) ve TC. Merkez Bankası (%5.3) geliyor.

Aynı araştırmaya göre Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, iş ve ekonomi alanında %11,3 oranla 2014 yılının en başarılı ismi seçildi. 

Ağaoğlu'nun ardından yüzde 9,9 oran ile Murat Ülker ve Ali Koç gelirken, serveti 2014 yılı itibariyle 2,1 milyar Amerikan doları olan ve en zengin iş adamları arasında yer alan Ferit Şahenk en başarılı bulanan üçüncü iş adamı oldu. Özellikle yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği yarışma programları ile gündemden düşmeyen Acun Medya'nın sahibi Acun Ilıcalı ile Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan ise listenin dördüncü sırasında yer aldı.

Koç Holding Ali Ağaoğlu en başarılı iş adamı an başarılı kurum