bariyer

Arma Kontrol'den sele bariyerli çözüm!

Şirket haberleri Cansu Yılmaz 18.07.2017
Arma Kontrol İstanbul’daki hayatı olumsuz etkileyen sel baskınları için sel bariyerleri üretti.
İstanbul'da yetkililerin sel ve su baskınları uyarılarının ardından, beklenen yağış geldi ve sel ihbarları arttı. Birçok bölgede konut ve iş yerleri su baskınlarına ve taşkınlara karşı mücadele ediyor. Arma Kontrol ürettiği sel bariyerleri ile konut ve iş yerlerini beklenmeyen sel felaketine karşı önlem almaları konusunda bilinçlendiriyor. Önlem alınmadığı takdirde sel baskınlarına sebep olabilen şiddetli yağışlar, hayatı olumsuz şekilde etkilerken bazı bölgelerde günlük akışın tamamen durmasına sebep oluyor. 
 
Sel ve taşkınları önlemek için geliştirilen Sel Bariyerleri, engelleyici unsur olarak konumlandırıldığı yerlerde sel baskınlarının tamamen önüne geçiyor. 

Sel bariyeri kullanımının önemine değinen Arma Kontrol CEO'su Koray Kartal: “Sel ve taşkınlar, Türkiye'de yaşadığımız doğal afetler içinde en büyük ekonomik kayıplara neden olan afetlerin başında geliyor. Ani sağanak yağışlar ve yanlış arazi kullanımı gibi yaşanabilen seller önceden alınacak güvenlik tedbirleriyle önlenebilir. İnsan popülasyonunun yüksek olduğu yerlerde sel bariyerlerinin kullanılması hayati önem taşıyor.''

Sel bariyerleri, çevre koruma misyonuyla sadece su baskınlarını önlemiyor aynı zamanda toprak kayması ve erozyon gibi doğa felaketlerine karşı da kalkan görevi görüyor. Resmi ve sivil amaçlarla kullanılabilen sel bariyerleri,  emniyet ve savunma duvarı olarak büyük kayıpların yaşanmasını engelliyor. 

Amaca göre geliştirilebilir

Sel bariyerleri ulusal güvenlik ürünleri içinde askeri tesisler için nöbet yerleri ve gözetleme noktalarında, askeriyeye bağlı kontrol noktaları ve arama bölgelerinde, stratejik öneme sahip yapıların korunmasında güvenle kullanılıyor. Sel bariyerlerinin dış çevresi isteğe bağlı olarak tel örgü ile çevrilerek güvenlik derecesi yükseltilebiliyor. Kolayca kurulup fonksiyonel şekilde konumlandırılan sel bariyerleri en yüksek ve en düşük hava koşullarına dahi uyum sağlayabiliyor.

arma kontrol sel bariyer yağış