acıbadem sırbistan
Haberler / Şirket haberleri / Acıbadem, Sırbistan’da hastane alıyor

Acıbadem, Sırbistan’da hastane alıyor

Şirket haberleri 30.03.2021 10:20

Acıbadem Sağlık Hizmetleri, Bel Medic Grup’un satın alımı için bağlayıcı sözleşmelerin imzalandığını kamuoyuna açıkladı.

Acıbadem Sağlık Hizmetleri, iştiraki Acıbadem City Clinic BV (ACC BV) aracılığıyla Sırbistan'ın önde gelen özel sağlık sunucularından olan Bel Medic Grup'un satın alımı için bağlayıcı sözleşmelerin imzalandığını kamuoyuna açıkladı. İşlem kapsamında Bel Medic'in hisselerinin yüzde 70'i, Acıbadem'in Doğu Avrupa'daki yatırımlarını yaptığı şirket olan ACC BV tarafından alınacak.

Yurtdışında büyüyor

1995 yılında Dr. Jasmina Knezevic ve Milan Knezevic tarafından kurulan ve Belgrad'da hizmet veren Bel Medic, Sırbistan'ın lider premium özel sağlık kuruluşu. Grubun, bir genel hastanesi ve beş ayaktan tedavi merkezi bulunuyor. Grup, “Acıbadem Bel Medic” adı altında faaliyetlerine devam edecek.

Sırbistan, Acıbadem'in Avrupa portföyündeki altıncı hastane ve faaliyet gösterdiği dördüncü yabancı ülke olacak. Acıbadem'in Bulgaristan'da üç, Hollanda ve Makedonya'da da birer hastanesi bulunuyor.

Acıbadem Sağlık Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı, Mehmet Ali Aydınlar, “Acıbadem'in Avrupa'daki 6. hastanesinin Belgrad'da olmasından mutluluk duymaktayız. Bu anlaşma ile Acıbadem'in uluslararası bilgi ve birikimini Sırbistan'a da götüreceğiz. İnanıyorum ki, Bel Medic ile yakalayacağımız sinerjiyle birlikte, ülkedeki sağlık hizmetleri çok daha üst seviyelere çıkacaktır” dedi.

Bel Medic'in kurucusu ve CEO'su Jasmina Knezevic de, “Bel Medic'in dünya çapında bir hastane zincirinin parçası olması benim için büyük bir mutluluk. Bel Medic ve Acıbadem markalarının stratejik birleşmesinin Sırp ekonomisine de önemli etkisi olacaktır” açıklamasını yaptı.

Milliyet