Acarsan Irak ve Libya'ya yatırım yapıyor!

Acarsan Irak ve Libya'ya yatırım yapıyor!

Şirket haberleri 22.06.2012 17:16

Yatırıma devam ediyor Irak ve Libya'da öne çıkıyor

 

Yatırıma devam ediyor Irak ve Libya'da öne çıkıyor
 
Acarsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Acar, yatırımların artarak devam edeceğini belirterek, ülke ekonomisine katkıda bulunmayı sürdüreceklerini söyledi.
 
Selim Acar, Türkiye'nin en büyük sanayi ve ihracatçı kuruluşları arasında yer aldıklarım gıda, un, otomotiv, petrol ürünleri, taşıt muayene istasyonları, sağlık, inşaat (toplu konut) ve enerji gibi çok çeşitli bir yelpazede faaliyet gösteren şirketlerinin bulunduğunu belirtti. Önemli pazarlar Ayrıca ihracatlarının da hız kesmeden devam ettiğini, özelikle de Irak ve Libya'ya çok büyük hacimli çalıştıklarım kaydeden Selim Acar, bu iki ülkenin kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu ifade etti.
 
Uzun yıllardan bu yana Irak pazarında varlığım sürdüren Açarsan Holding, bu ülkeye muhtelif gıda maddeleri, beyaz eşya ve inşaat malzemeleri ihracatının yanı sıra, hastane inşaatı ve altyapı alanında da yatırımlarıyla öne çıkıyor. Yapımım üstlendiği 11 hastaneden 3'nü yıl sonunda Irak Sağlık Bakanlığına teslim edecek Açarsan, geri kalan hastanelerini de önümüzdeki yılda teslim etmeyi hedefliyor.
 
Açarsan, yurt içinde toplu konut ve enerji alanında yatırımlarını sürdürürken, Açarsan Makarna Un Gıda San. Ve Tic. A.Ş, Açarsan Sağlık Hizmetleri İnşaat Otomotiv A.Ş, Ozacarlar Dış Tic. İhracat İthalat İnş. Ve Turizm A.Ş, Açarsan Motorlu Araçlar-Petrol Ürünleri Turizm İnşaat San. Tic. A.Ş, Açarsan Taşıt Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim A.Ş ve Universal Açarsan Sağlık Hizmetleri gibi şirketleri ile de başarılı projelere imza atıyor.
 
Hürriyet