Marmaray, Generali Sigorta güvencesi altında

Marmaray, Generali Sigorta güvencesi altında

Sigorta 07.11.2013 09:43

Asrın Projesi Marmaray’ın ana damarı, CR3 Gebze-Halkalı Banliyö hatları Generali Sigorta tarafından yüzde 50 koasüranslı olarak sigortalıdır

29 Ekim'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu geniş bir protokol katılımıyla açılışı yapılan Demiryolu Boğaz Tüp Geçişi projesi olan Marmaray'ın ana damarı, CR3 Gebze-Halkalı Banliyö hatları Generali Sigorta tarafından yüzde 50 koasüranslı olarak sigortalı. 

150 yıldır Türkiye'de faaliyette olan Generali Sigortaİnşaat All Risks Poliçesi ile CR3-Gebze Halkalı Banliyö hatlarının iyileştirilmesinin yanısıra inşaat, elektrik ve mekanik sistemleri de yüzde 50 koasüranslı olarak sigortaladı. Böylece günde 1 Milyon yolcu kapasiteli proje Generali Sigorta tarafından güvence altına alındı. 
Türkiye'nin en önemli projelerinden birisini güvence altına almaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Generali Sigorta Genel Müdürü Mine Ayhan; “Generali Sigorta olarak 150 yıllık tecrübemizin de yardımıyla Türkiye için önemli projelerdeki iddiamızı sürdürüyoruz.”dedi. Generali Sigorta'nın daha önce Bolu Dağı Tüneli ve Ilısu Barajı gibi Türkiye için büyük önem taşıyan projeleri sigortaladığını belirten Ayhan, Marmaray CR3-Gebze Halkalı projesinin 2015 yılına kadar Generali Sigorta güvencesi altında olmaya devam edeceğini iletti.