Kale Banyo, Çanakkale Seramik
Haberler / Seramik / Kale Banyo ve Çanakkale Seramik en iyi markaları seçildi

Kale Banyo ve Çanakkale Seramik en iyi markaları seçildi

Seramik 23.10.2020 15:08

Kale Banyo ve Çanakkale Seramik 3’üncü kez sosyal medyanın en iyi markaları seçildi

Türkiye'nin en kapsamlı sosyal medya yarışması Social Media Awards Turkey 2020 ödüllerine, Kaleseramik'in güçlü markaları Kale Banyo ve Çanakkale Seramik damgasını vurdu. 50'den fazla sektörde, yaklaşık 46 bin adet sosyal medya hesabının performansının ölçümlendiği yarışmanın SocialBrands Veri Analitiği ödülleri bölümü “Seramik” kategorisinde, son üç yıldır olduğu gibi zirve yine Kale Banyo ve Çanakkale Seramik'in oldu. Pandemi sürecinde çalışan, paydaş ve toplum sağlığını öncelikleyen eğitici çalışmaları sosyal medyada büyük beğeni alan Kale Banyo bu başarısıyla Altın Ödülü'ün sahibi olurken, Çanakkale Seramik'te aynı kategoride ikinci olup Gümüş Ödülü aldı.

Günümüzde markaların iletişim stratejisinde çok önemli bir yer tutan ve değeri her geçen gün biraz daha artan sosyal medya alanında Türkiye'nin en başarılı markaları belirlendi. Marka ve ajansların sosyal medya performanslarını objektif verilere dayalı olarak ölçen ilk ve tek geniş kapsamlı yarışma olan Social Media Awards Turkey 2020 ödülleri, pandemi nedeniyle bu yıl online törenle sahiplerine verildi. Dördüncüsü düzenlenen yarışmada Kale Banyo ve Çanakkale Seramik yine zirvede yer aldı.

46 binden fazla sosyal medya hesabının performansı ölçümlendi

Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliğiyle hayata geçirilen Social Media Awards Turkey 2020 yarışması kapsamında jüri, markaların 1 Mart 2019-1 Mart 2020 tarihleri arasındaki bir yıllık dönemde ilk kez yayınlanan sosyal medya çalışmalarının yanı sıra dijital projelerini ve sosyal medya performanslarını değerlendirdi. 50'den fazla sektörde, yaklaşık 46 bin sosyal medya hesabının performansının ölçümlendiği yarışmada, Jüri Ödülleri, SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri ve Grand Prix olmak üzere üç temel bölüm ve 24 kategoride, sosyal medyanın en iyileri belirlendi.

“Seramik” kategorisinde zirve yine değişmedi

Social Media Awards Turkey 2020'de, bundan önceki üç yılda olduğu gibi zirve yine Kalesaramik'in güçlü markaları Kale Banyo ve Çanakkale Seramik'in oldu. SocialBrands'in Veri Analitiği Ödülleri bölümü, “Seramik” kategorisi'nde sosyal medyadaki performanslarıyla Kale Banyo birinciliği alıp Altın Ödülü'nün sahibi olurken, Çanakkale Seramik de aynı kategoride ikinci olup Gümüş Ödülü aldı. Tasarımı teknolojiyle buluşturduğu akıllı çözümleri banyolara taşıyan Kale Banyo ve şık, yenilikçi, trend ürünleri tüketiciyle buluşturan Çanakkale Seramik özellikle bu yıl pandemi döneminde yürüttükleri sağlık iletişim çalışmalarıyla öne çıktı. İki markanın çalışan, paydaş ve toplum sağlığını öncelikleyen çalışmaları, sosyal medyada büyük ilgi gördü.